Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Brzeźno: Coraz więcej ratowników. Potrzebne środki ochrony indywidualnej

14.09.2023 09:38


Nowe ubrania ochronne dla strażaków z Brzeźna

Nowe elementy wyposażenia strażaków trafiły dwunastego września do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie. - Przyszła do nas paczka. Po otworzeniu okazało się, że w środku znajdują się zamówione trzy ubrania specjalne oraz cztery hełmy strażackie – mówi Hubert Borowiak, Naczelnik OSP w Brzeźnie.

Zakup był możliwy dzięki dotacjom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, których dysponentem jest Państwowa Straż Pożarna, w wysokości siedmiu tysięcy ośmiuset złotych oraz z gminy Krzymów w wysokości pięciu i pół tysiąca złotych.

- To nie jest zakończony proces. Cały czas piszemy wnioski o dotacje. Jeśli tylko nam się uda, będziemy dalej wymieniać ubrania specjalne, hełmy, buty, rękawice z tego względu, że część już mamy wyeksploatowane, a z drugiej strony mamy coraz większą liczbę strażaków-ratowników, więc chcemy ich wyposażyć w środki ochrony indywidualnej – mówi Hubert Borowiak.

Ale to nie wszystko. Wiadomo już, że w tym roku jednostka otrzyma wsparcie w wysokości sześciu tysięcy złotych z dotacji dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Druh Michał (Olaszewski – przyp. red.), czyli opiekun naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z listy ze sprzętem, który można wybrać, wybrał do zakupu koszulki dla każdego naszego młodego adepta, ubrania koszarowe, zbieracz, dwa rozdzielacze, linkę ratowniczą. Taki sprzęt zostanie zakupiony – tłumaczy Hubert Borowiak.

Strażakom z Brzeźna udało się też pozyskać dotację z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie trzech i pół tysiąca złotych. Po dołożeniu ze swojego budżetu tysiąca dwustu złotych, kupią detektor wielogazowy oraz dwie pary szelek bezpieczeństwa.

Brzeźno: Coraz więcej ratowników Potrzebne środki ochrony indywidualnej

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ