Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Edukacja


Krzymów: Pytania z kapelusza i inne zadania

26.05.2023 14:17


Uczestnicy Olimpiady Przedszkolaka w Krzymowie z opiekunami

Po trzech latach przerwy, do Krzymowa wróciła Gminna Olimpiada Przedszkolaka. Dzieci musiały się zmierzyć z zadaniami sportowymi i umysłowymi.

Dwudziestego szóstego maja już po raz dwunasty oddziały przedszkolne ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie podejmowały swoje koleżanki i kolegów z innych placówek na Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaka.

Na tegorocznej stawiły się reprezentacje prawie wszystkich szkół. Nie dotarły na nią jedynie drużyny z Głodna i Borowa, ale zostały usprawiedliwione, ponieważ brały udział w wydarzeniach w swoich szkołach.

Tradycją olimpiady jest to, że składa się ona z dwóch części. W pierwszej przedszkolaki biorą udział w konkurencjach sportowych i zręcznościowych.

- Staramy się zaszczepić zdrową rywalizację w tych dzieciach, ale też żeby wiedziały, jak to w przyszłości wygląda, bo już są prawie jedną nogą w pierwszej klasie. Żeby wiedziały, jak to później funkcjonuje w szkole podstawowej, takie zmagania sportowe – mówi Milena Szczepańska, organizatorka olimpiady, nauczycielka w oddziałach przedszkolnych szkoły podstawowej w Krzymowie.

Wśród zadań sportowych znalazły się zarówno konkurencje drużynowe, żeby dzieci uczyły się ze sobą współpracować, jak i indywidualne.

W drugiej części przedszkolaki stanęły do rozwiązywania zadań umysłowych, sprawdzających umiejętności czytania, liczenia, rozpoznawania postaci z bajek. Pojawiło się też zadanie ekologiczne i zagadki losowane z kapelusza.

Między jedną a drugą częścią organizatorzy zaprosili uczestników na posiłek.

Przedszkolaków oceniała komisja, w skład której weszły Marzena Dopytalska, dyrektor szkoły-gospodarza oraz nauczycielki z oddziałów przedszkolnych ze szkół, które wystawiły swoje drużyny: Katarzyna Koźlarek, Malwina Kwiatkowska, Katarzyna Kowalczuk i Patrycja Antas.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji, komisja udała się na obrady, natomiast Marzena Dopytalska porwała dzieci do wspólnego tańca.

W końcu przyszedł czas na ogłoszenie wyników. I chociaż dyrektor szkoły mówiła, że wszystkie drużyny są zwycięskie, to jednak zostały przyznane miejsca i wyróżnienia. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały przedszkolaki z Brzeźna i Smólnika, trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Szczepidła, drugie Paprotni, a pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki z Krzymowa.

Drużyny otrzymały dyplomy, słodkie upominki i zestawy zabawek kreatywnych do wykorzystania w przedszkolach.

Krzymów: Pytania z kapelusza i inne zadania

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ