Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: W ogrodzie zmysłów

28.03.2023 14:37


Fragment powstającego ogrodu sensorycznego

„Ogrodowe remedium” to nazwa przestrzeni sensorycznej tworzonej przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. Powstaje on dzięki udziałowi placówki w programie „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN.

Szkoła przystąpiła do piątej edycji tego programu w lipcu ubiegłego roku. Fundacja zaprasza do udziału w nim każdego, kto troszczy się o środowisko, w którym mieszka i ma pomysł, jak je rozwijać.

Zespół nauczycieli wychowania przedszkolnego: Renata Pocztowska (pomysłodawca projektu), Milena Szczepańska, Aneta Jóźwiak i Dominika Drapała opracował wniosek konkursowy zatytułowany „Ogrodowe remedium-ogród zmysłów”. Projekt znalazł się w grupie nagrodzonych i jego twórczynie otrzymały grant w kwocie piętnastu tysięcy złotych na realizację ogrodu sensorycznego. Celem jest utworzenie atrakcyjnej infrastruktury w otoczeniu szkoły, które jest również wizytówką miejscowości.

Ogród będzie miał oddziaływanie wychowawcze i terapeutyczne.

- Jesteśmy dumni, że Fundacja ORLEN doceniła naszą inicjatywę i otrzymaliśmy środki, dzięki którym możemy tworzyć „Nasze miejsce na Ziemi”. Już trwają intensywne prace nad jego powstaniem. Z radością będziemy dzielić się relacjami. Cieszymy się też, że są w naszym środowisku ludzie, którzy swoją pracą i zaangażowaniem już wsparli to nasze wspólne dzieło. Za to z całego serca dziękujemy – mówi Marzena Dopytalska, dyrektor szkoły.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ