Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: Elektrośmieci i złom podreperują budżet

23.03.2023 09:16


Plakat akcji zbierania elektrośmieci w OSP Krzymów

Strażacy z jednostki w Krzymowie zbierają elektrośmieci i złom. Chcą w ten sposób zasilić swój budżet.

Do elektrośmieci zaliczamy między innymi niedziałające lodówki, zamrażarki, telewizory, pralki, ale też mniejsze rzeczy, jak komputery, laptopy, telewizory, drukarki. Najogólniej: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

- Jeżeli ktoś ma zbędne takie śmieci, elektrośmieci, prosimy o kontakt z nami. Jeżeli będzie to coś małego, to będzie to można przywieźć samemu, natomiast jeśli to będą jakieś większe rzeczy, to dysponujemy jakimś transportem, postaramy się dojechać w każdy zakątek gminy i takie elektrośmieci odebrać od państwa – mówi Julian Tomicki, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie.

Dzwonić należy pod numery 603 089 068 lub 601 258 097.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie składowany w Krzymowie na placu obok budynku „wikariatki”.

- Będzie to teren zabezpieczony, ogrodzony płotem, bez dostępu osób postronnych. Dlatego chcielibyśmy, żeby nikt tam specjalnie nie wchodził. My będziemy sami te śmieci odbierali, dostarczali, składowali i również wywozili – mówi Julian Tomicki.

Czy to może być opłacalne dla jednostki?

- Jeżeli tych elektrośmieci będzie sporo, to na pewno stan kasy może się poprawić. Oferty są bardzo dobre. Ja nie będę tutaj mówił, ile za tonę śmieci, bo to w zależności od rodzaju tych elektrośmieci. Również zbieramy złom, bo to też jest w cenie. Patrzymy, jak niektóre jednostki z kraju, powiatu, czy sąsiedniego powiatu są bardzo mocno zaangażowane i pozyskują te elektrośmieci, czyli można się spodziewać, że zastrzyk gotówki będzie spory – mówi Julian Tomicki.

Krzymów: Elektrośmieci i złom podreperują budżet

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ