Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Paprotnia: Choinkowy talent show

23.01.2023 11:36


Grupa taneczna ze szkoły w Paprotni

Po pandemicznej przerwie szkoły wracają do organizacji zabaw choinkowych. Dwudziestego pierwszego stycznia w świetlicy wiejskiej w Paprotni taką zabawę zorganizowała miejscowa Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy.

Została ona podzielona na kilka części. W pierwszej zaprezentowali się uczniowie placówki, pokazując swoje talenty. Widzowie, którzy wypełnili salę po brzegi, mogli podziwiać układy taneczne, prezentacje wokalistek i grającego na keyboardzie instrumentalisty. Były też pokazy mody. Najpierw wystąpiły przedszkolaki w strojach prezentujących postaci z bajek, ale też wskazujących na ich wymarzone zawody. Starsi uczniowie pokazali się w strojach z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Było też egzotycznie, kiedy na scenie pojawił się uczeń w stroju hawajskim, rockowo – wtedy pojawiły się uczennice w ubrane w stylu gotyckim, historycznie, raz rodem z Dzikiego Zachodu, innym razem ze starożytnej Grecji.

Po zakończeniu prezentacji, dzieci zaśpiewały babciom i dziadkom „Sto lat”, ponieważ właśnie tego dnia swoje święto obchodziły babcie, a dzień później dziadkowie. I wreszcie, ku uciesze wszystkich, do sali przybył mikołaj, by rozdać prezenty.

W drugiej części odbyły się zabawy z animatorem dla dzieci i zabawa taneczna, a w trzeciej bawili się już tylko dorośli.

Głównym organizatorem zabawy choinkowej była Rada Rodziców przy szkole w Paprotni.

- Do zorganizowania takiej imprezy skłonił nas czas popandemiczny, kiedy wcześniej takich imprez nie można było zorganizować. I zauważyliśmy pośród rodziców i uczniów taką chęć do uczestniczenia w większej imprezie. Zdecydowaliśmy się podzielić na imprezę dla dzieci i dorosłych, żeby każdy znalazł coś dla siebie. (…) My zajęliśmy się częścią organizacyjną, ustaleniami ze strażą z Paprotni, która także nam pomogła w organizacji imprezy, zorganizowaniem bufetu i tej części dla dorosłych, wieczorem – mówi Martyna Fukowska, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni.

Z funduszu Rady Rodziców zostały też kupione upominki, które uczniom wręczył mikołaj.

Paprotnia: Choinkowy talent show

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ