Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
 • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
 • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Zagrali jak z płyty (i nie tylko)

16.01.2023 12:40


Orkiestra z Brzeźna

Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie zaprezentowała na żywo materiał, który znalazł się na jej debiutanckiej płycie „nasz jest ten kawałek”. Promujący ją koncert został zorganizowany trzynastego stycznia w Brzeźnie.

A dokładniej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Wydarzenie pokazało, że miłośników muzyki granej w orkiestrowym brzmieniu jest w naszej gminie naprawdę sporo, ponieważ zgromadziła się całkiem liczna widownia.

Orkiestra zaprezentowała klarowne brzmienie i repertuar, na który złożyły się głównie kompozycje z muzyki popularnej. Zresztą na płycie znalazło się dziewięć utworów z różnych obszarów muzycznych. Wszystko po to, by zaprezentować jak najlepsze brzmienie i instrumentacje.

Co oczywiste, na koncercie zabrzmiały kompozycje z płyty, w tym jedna z udziałem wokalisty operowego Dominika Zimnego, ale można było usłyszeć też zupełnie nowe utwory.

- Żeby nie zostać w starym repertuarze, cały czas się rozwijamy i bierzemy się za nowy, więc nie będzie wszystkich utworów z płyty - mówi Paweł Ciesielski, kapelmistrz orkiestry.

Koncert stał się okazją do wręczenia podziękowań. Pierwsze zostały skierowane do osób, które mocno wsparły powstanie i wydanie płyty. Pamiątkowe statuetki i listy otrzymali Marcin Kosmowski, który nagrywał i masteringował płytę, Aleksandra i Krzysztof Koprasowie za zdjęcia zrobione podczas sesji nagraniowej, które znalazły się też na okładce płyty, Paweł Jankowski za wsparcie instrumentalne podczas sesji nagraniowej, Dominik Zimny za udział wokalny i Piotr Żurek za wsparcie instrumentalne przy realizacji płyty.

Podziękowania otrzymali też instruktorzy poszczególnych sekcji orkiestry: Anna Ciesielska (flet), Przemysław Domagalski (klarnet), Paweł Nawrocki (instrumenty dęte blaszane) i Paweł Andrzejewski (perkusja).

Wśród adresatów podziękowań znaleźli się także byli i obecni przedstawiciele samorządu. Przede wszystkim Tadeusz Jankowski, który będąc wójtem powołał do istnienia Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie i zabiegał o utworzenie gminnej orkiestry dętej. Podziękowania otrzymali też za wspieranie działań GOK-u wójt Danuta Mazur i Rada Gminy Krzymów.

A wracając do koncertu, nie mogło na nim zabraknąć utworu, od którego wziął się tytuł płyty „nasz jest ten kawałek”. To oczywiście kompozycja „Mój jest ten kawałek podłogi”, która jest też nieformalnym hymnem orkiestry.

W trakcie występu i po nim, za cegiełkę o wartości dwudziestu złotych można było wesprzeć orkiestrę i otrzymać płytę. Ponadto, za dowolne wsparcie finansowe, można było też poczęstować się ciastami, specjalnie na tę okazję upieczonymi przez niektóre instrumentalistki.

W tym roku Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie obchodzi dziesięciolecie istnienia, zatem za jakiś czas spotkamy się na kolejnym jej koncercie. Tym razem jubileuszowym.

Lista utworów wykonanych na koncercie. Dopisek (p) oznacza kompozycję, która również znalazła się na płycie:

 1. „Ballroom Memories” (p)

 2. "Kawałek do tańca"

 3. "All Star"

 4. "O Sole Mio" (p)

 5. "Music from Frozen" (p)

 6. "Shut Up and Dance"

 7. "Can't Help Falling in Love" (p)

 8. "Mój jest ten kawałek podłogi" (p)

 9. "Rhythm Forever"

Brzeźno: Zagrali jak z płyty I nie tylko

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ