Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Węgiel coraz bliżej

30.11.2022 16:12


Węgiel kamienny

Trzydziestego listopada Urząd Gminy w Krzymowie podpisał umowę z dostawcami węgla po cenach preferencyjnych. Są to cztery składy działające w gminie: dwa w Brzeźnie i dwa w Krzymowie.

- Z informacji, jakie uzyskaliśmy od nich wynika, że jutro wysyłają transporty po węgiel. Odbiór mamy w Koninie z ulicy Marantowskiej i wysyłają tam transporty po ekogroszek i węgiel orzech. Po jednym transporcie, tak że będą to cztery transporty. Przynajmniej, bo może być więcej. Transport do miejsca zamieszkania (ze składu w gminie – przyp.red.) będzie nieodpłatny w ramach podpisanej umowy z tymi przewoźnikami, natomiast mieszkańcy będą zobowiązani do zapłacenia ceny za zworkowanie groszku. Wszyscy ustalili cenę (…) i jest to sto pięćdziesiąt złotych od tony groszku zworkowanego– mówi Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów.

W praktyce to oznacza, że węgiel dla mieszkańców trafi do gminnych punktów dystrybucji pierwszego grudnia, a dzień później będzie można go odbierać. Już trzydziestego listopada pracownicy urzędu kontaktowali się z osobami, które złożyły wnioski o nabycie węgla po preferencyjnej cenie. Każda osoba, której wniosek został pozytywnie zweryfikowany, i która zapłaciła za węgiel czy w gminnej kasie, czy przelewem, otrzyma w urzędzie fakturę, z którą będzie mogła zgłosić się do wybranego przez siebie punktu dystrybucji. Po okazaniu tam faktury, węgiel zostanie wydany.

Krzymów: Węgiel coraz bliżej

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ