Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: Są pieniądze na remont wieży

28.07.2022 10:11


Radni gminy Krzymów na sesji

Na dwudziesty siódmy lipca została zwołana pięćdziesiąta szósta sesja Rady Gminy Krzymów. Radni, między innymi, przeznaczyli pieniądze na remont wieży widokowej w Brzeźnie.

Podjęli też uchwałę w sprawie określenia średniej ceny jednostek paliwa w gminie Krzymów na rok szkolny 2022/2023. Posłuży to jako skala do zwrotu kosztów dojazdu do szkół ponoszonych przez rodziców i opiekunów prawnych dzieci. Średnie ceny paliw zostały ustalone na podstawie cen w stacjach paliw działających w gminie Krzymów. Zostały one zebrane i poddane analizie tego samego dnia. I tak: średnia cena oleju napędowego uchwalona przez radnych wynosi siedem złotych i sześć groszy za litr, benzyny 95 siedem złotych i pięćdziesiąt cztery grosze, a gazu LPG trzy złote i dwadzieścia osiem groszy.

Radni zajęli się też zmianami w budżecie.

- Główna zmiana było to zwiększenie środków z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Chodzi o przeznaczone środki na budowę dróg, o siedemdziesiąt dziewięć tysięcy (…) na budowę drogi w miejscowości Depaula, jak również zabezpieczone środki na remont i konserwację wieży widokowej na Złotej Górze. Ponieważ wiemy, a ci, co niewiedzą, to przypomnę, konstrukcja tej wieży jest drewniana i pewne elementy uległy już zniszczeniu. Należy te elementy wymienić, żeby można było z tej wieży korzystać. No i te środki, które zostały zabezpieczone, mamy taką nadzieję, że pozwolą na doprowadzenie wieży do stanu używalności, jak również pozwolą zabezpieczyć te elementy drewniane na przyszłość – mówi Leszek Staszak, Przewodniczący Rady Gminy Krzymów.

W sumie na remont wieży zabezpieczonych jest około stu trzech tysięcy złotych.

Krzymów: Są pieniądze na remont wieży

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ