Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Ekologiczne półkolonie edukacyjne

22.07.2022 13:03


Logo półkolonii

Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie edukacyjne dla dzieci, które zorganizuje w sierpniu Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Półkolonie zostały zaplanowane od dwudziestego drugiego do dwudziestego szóstego sierpnia. Są adresowane do dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat.

- Tematyka zajęć będzie dotyczyła ochrony przyrody. Uczestnicy będą się uczyć tego, czym jest bioróżnorodność, jak wykorzystać surowce wtórne, będą poznawać zasady segregacji śmieci oraz poznają podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego. (…) Przez cztery dni półkolonie będą odbywać się stacjonarnie (w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie – przyp. red.). Warsztaty stacjonarne będą trwały od dziewiątej do piętnastej w blokach sześć razy po czterdzieści pięć minut. Natomiast piątego dnia udamy się do gospodarstwa ekologicznego lub zagrody edukacyjnej – mówi Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw organizacyjnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Półkolonie będą dofinansowane przez Fundację „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”, dzięki czemu udział w nich jest bezpłatny. Dzieci będą miały zapewnione wyżywienie i transport do zagrody edukacyjnej lub gospodarstwa ekologicznego. Ponadto otrzymają pakiet uczestnika, czyli notatnik, ołówek, plecak i bidon, a na zakończenie zostaną im wręczone certyfikaty uczestnictwa.

Niestety, liczba miejsc jest ograniczona do piętnaściorga dzieci, stąd będzie się liczyła kolejność zgłoszeń. Dzieci można zapisywać dzwoniąc pod numer telefonu Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie: 63 220 47 93.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt dofinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Brzeźno: Ekologiczne półkolonie edukacyjne

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

pdf
warsztaty z klimatem
Typ: pdf Rozmiar: 0.11 Mb
PDF
<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ