Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Edukacja


Krzymów: Rekordowa liczba wniosków

14.07.2022 12:22


Herb gminy Krzymów

Aż siedemdziesiąt osiem wniosków o stypendia złożyli w Urzędzie Gminy w Krzymowie dyrektorzy szkół. To absolutny rekord w historii przyznawania tych nagród w naszej gminie.

Choć w nazwie są to stypendia naukowe, to poza uczniami uzyskującymi bardzo dobre wyniki w nauce, nagradzani są też ci, którzy osiągnęli znaczące sukcesy artystyczne i sportowe.

- W tej chwili, zgodnie z procedurą i z uchwałą, do końca lipca pani wójt wyznaczy komisję. Komisja będzie obradować w trzyosobowym składzie w przyszłym tygodniu. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone, zaopiniowane, sprawdzimy, które wnioski są merytorycznie uzasadnione i myślę, że do końca lipca ta lista przyznanych stypendiów powstanie, natomiast zgodnie z procedurą do końca sierpnia gmina ma czas, żeby te stypendia uczniom wypłacić – mówi Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

Na ile pieniędzy mogą liczyć uzdolnieni uczniowie? Początkowo było to dwadzieścia procent najniższego wynagrodzenia krajowego, jednak niedawno te zasady zostały trochę zmienione.

- Ostatnia uchwała, która została podjęta przez Radę Gminy Krzymów w marcu 2021 roku, ustaliła stawki stałe. Są to mniej więcej stawki między sto pięćdziesiąt złotych a trzysta złotych, w zależności od osiągnięć, od tego, czy to są na przykład osiągnięcia drużynowe, czy to są indywidualne osiągnięcia, tak że to wszystko jest zawarte w uchwale. Uchwała jest dostępna na stronie stronie internetowej gminy, można sobie ewentualnie podejrzeć – mówi Jacek Popielarz.

Dyrektorzy szkół mieli czas na złożenie wniosków do trzydziestego czerwca. Wnioski spłynęły ze wszystkich szkół działających w naszej gminie, publicznych i niepublicznych.

Krzymów: Rekordowa liczba wniosków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ