Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Sport i rekreacja


Kałek: Możemy być spokojni o swoje mienie

04.07.2022 11:33


Strażak pokonujący przeszkodę na sztafecie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kałku była gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które po dwóch latach przerwy zostały zorganizowane drugiego lipca.

Do rywalizacji w sztafecie 7x50 z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym i pokazach musztry zgłosiły się drużyny męskie z Brzeźna, Głodna, Kałku, Krzymowa i Paprotni oraz żeńskie z Brzeźna, Kałku i Krzymowa. Ponadto w swojej sztafecie, ćwiczeniach i musztrze pokazały się Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Krzymowa oraz, jako jeden zespół, z Brzeźna i Szczepidła. Dzieci nie rywalizowały o miejsca, za to wszystkie otrzymały dyplomy i upominki. Do dowódców drużyn trafiły też puchary.

Dowódcą uroczystości był Tomasz Opszalski, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzymowie, sędzią głównym Ireneusz Ćwiek, a spikerem Maciej Popielarz.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna z Głodna, która zgromadziła dziewięćdziesiąt dwa i dwadzieścia setnych punktu, drugie miejsce zajęli druhowie z Brzeźna z dziewięćdziesięcioma pięcioma i dwudziestoma setnymi punktu, a trzecie miejsce zdobyła drużyna z Paprotni, która zgromadziła dziewięćdziesiąt pięć i siedemdziesiąt pięć setnych punktu.

W kategorii kobiet w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kałku, która zgromadziła sto dwa i czterdzieści setnych punktu. Drugie miejsce zdobyły druhny z Brzeźna. Na swoim koncie zgromadziły sto dziesięć punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Krzymowa, która zgromadziła sto czterdzieści dwa i czterdzieści setnych punktu.

Za pierwsze miejsca drużyny otrzymały poza pucharami i dyplomami nagrody pieniężne w wysokości pięciuset złotych, za drugie czterysta, a za trzecie trzysta złotych. Panowie z Głodna i panie z Kałku będą reprezentować gminę Krzymów na zawodach powiatowych.

W musztrze pań bezkonkurencyjne były druhny z Brzeźna, drugie ex aequo z Krzymowa i Kałku. Jeśli chodzi o drużyny męskie, to najlepiej w pokazie musztry wypadli druhowie z Kałku, ale na duże wyróżnienie zasłużyli panowie z Brzeźna.

- Mając na uwadze obserwacje i wyniki, uważam, że mieszkańcy gminy Krzymów mogą być spokojni o swoje mienie. Przy takim przygotowaniu nasze zagrożenia będą likwidowane w mig – mówił Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów.

Zawody zostały bardzo dobrze przygotowane, co podkreślał sędzia główny. Na ręce prezesa OSP w Kałku, Arkadiusza Grochowskiego, trafił list z podziękowaniami za dobrą organizację zawodów.

Wieczorem, o godzinie dwudziestej, rozpoczęła się dyskoteka.

Kałek: Możemy być spokojni o swoje mienie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ