Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Szczepidło: Wakacje powitane

Gmina Krzymów 27.06.2022 12:07


Dzieci na dmuchanej zjeżdżalni

Po dwóch latach przerwy, do Szczepidła wrócił Festyn na Powitanie Wakacji. Tradycyjnie odbył się na placu zabaw przy ulicy Ziołowej.

Od początku tej imprezy jej głównym organizatorem jest miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. W tym roku festyn odbył się w upalną niedzielę, dwudziestego szóstego czerwca.

Na początku zaprezentowało się kilka wokalistek z GOK-u.

- Niestety (tylko one – przyp. red.), ponieważ już jesteśmy w sezonie wakacyjnym i pozbierać młodych artystów, którzy byliby na tyle dyspozycyjni, żeby wystąpić, zatańczyć chociażby, jest to niesamowicie już trudna sprawa, ale wybaczmy im, bo jezioro z pewnością jest fajną alternatywą w taki upał – mówił prowadzący część artystyczną Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Poza występami, na uczestników festynu czekały inne atrakcje.

- Przygotowaliśmy słodki stoliczek, czyli gofry. Nie z owocami, ale z pudrem, z dżemem, z tym, co dzieci najbardziej lubią. Watę cukrową, popcorn, no i oczywiście grill. Także jest loteria fantowa, przeznaczona szczególnie dla dzieci, no i dmuchańce, które są bezpłatne – mówi Barbara Zomer, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepidle.

Poza darmową dmuchaną zjeżdżalnią, za pozostałe atrakcje należało zapłacić symboliczne kwoty, na przykład losy na loterię kosztowały pięć złotych, ale każdy „wygrywał”. Panowie z koła gospodyń tradycyjnie byli odpowiedzialni za przysmaki z grilla. W tym roku były to kiełbaski i kaszanki, każda w cenie sześciu złotych.

Zarobione pieniądze koło przeznaczy na działalność statutową.

- My w ten sposób sobie zarabiamy, żeby potem korzystać z dobra naszego pięknego kraju, naszej pięknej okolicy. Wykorzystujemy to jeżdżąc na wycieczki. Ostatnio wypoczywałyśmy w Krakowie, a może nie wypoczywałyśmy, a raczej zwiedzałyśmy Kraków i Wieliczkę. Naprawdę godne polecenia. Warto jechać – mówi Barbara Zomer.

Festyn zakończyła zabawa taneczna z didżejem Pawłem.

Szczepidło: Wakacje powitane

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ