Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Praca nad głosem nigdy się nie kończy

17.06.2022 14:46


Wokalistka i trenerka na warsztatach wokalnych

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie rozpoczęły się dwudniowe warsztaty wokalne. To drugi etap drugiego Festiwalu Dobrej Piosenki.

Pierwszy etap obejmował eliminacje szkolne, które odbywały się w maju i wyłoniły finalistów. To właśnie oni dzisiaj i jutro będą szlifować swoje głosy i przygotowywać się do koncertu finałowego. Na warsztatach zameldowali się wszyscy, czyli dwadzieścioro sześcioro wokalistek i wokalistów z całej gminy Krzymów. Prowadzą je, tak jak w ubiegłym roku, trenerki głosu, wokalistki oraz instrumentalistki Izabela Mytnik i Marcelina Gawron.

Warsztaty trwają osiem godzin dziennie z przerwą na obiad. Zaczynają się o godzinie dziewiątej wspólną rozgrzewką głosu. Uczestnicy uczą się też piosenki finałowej, która zabrzmi na zakończenie festiwalu. Później wokaliści spotykają się w dwóch osobnych grupach na zajęciach indywidualnych. Tam śpiewają przed publicznością, gdyż same dla siebie ją stanowią i wykonując piosenkę, słuchają porad pań prowadzących warsztaty. Potrwają one siedemnastego i osiemnastego czerwca. A dzień później wielki finał i wybór najlepszych z najlepszych wokalistek i wokalistów z naszej gminy. Będą oni oceniani w trzech kategoriach: uczniów klas I-III, IV-VI i VII-VIII.

- Mamy przygotowane dla laureatów piękne nagrody, które zostały zakupione dzięki naszym partnerom: Fundacji PZU i Starostwu Powiatowemu w Koninie. Na pewno zostanie nagrodzonych dziesięć osób, w tym będzie jedna nagroda główna i być może pojawią się również wyróżnienia, bo na to też jesteśmy przygotowani – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Jak się pracuje z wokalistkami i wokalistami z naszej gminy?

- Świetnie. Dzieciaki mają tyle energii, że czuję się jak po dobrej kawie. (…) To jest taka praca nad głosem nigdy niekończąca się. (…) Generalnie jestem pod wrażeniem, bo bardzo dużo dzieciaków, piękne głosy bardzo fajnie brzmiące. No, były momenty wzruszeń – mówi Marcelina Gawron.

Warsztatowicze również są pod wrażeniem. Na przykład Maja powiedziała, że na warsztatach bardzo jej się podoba, a pani prowadząca jest super.

Koncert finałowy drugiego Festiwalu Dobrej Piosenki odbędzie się dziewiętnastego czerwca o godzinie siedemnastej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Wstęp jest wolny.

Brzeźno: Praca nad głosem nigdy się nie kończy

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ