Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Brzeźno: Pomaganie przez handlowanie

07.06.2022 13:55


Plakat reklamujący akcję charytatywną

Siódmego czerwca w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie pojawiły się stragany, a przy pałacyku stoisko z watą cukrową. W ten sposób szkoła włączyła się do akcji charytatywnej dla Filipka Wejmana.

Filip urodził się z niezwykle poważną wadą serca. I choć we wrześniu będzie świętować czwarte urodziny - w swoim krótkim życiu wycierpiał już więcej, niż niejeden dorosły... Dziś, gdy patrzymy w jego smutne i pełne strachu oczy, wiemy, że musimy zrobić wszystko, aby mu pomóc! - piszą jego rodzice.

Filipkowi może pomóc specjalistyczna operacja w klinice w Genewie. Niestety, jest ona bardzo droga, ponieważ koszt jej przeprowadzenia wynosi ponad milion złotych. Rodzice założyli zbiórkę pieniędzy na stronie siępomaga. Zaczęła się ona trzydziestego pierwszego maja. Szkoła podstawowa w Brzeźnie szybko przyłączyła się do akcji, organizując pchli targ i stoisko z watą cukrową. Pieniądze ze sprzedaży trafią na konto Filipka.

- To kolejny dobry pomysł naszego Szkolnego Koła Wolontariatu i opiekunów, którzy są bardzo zaangażowani w działalność charytatywną, niesienie pomocy innym ludziom. I wynikła taka potrzeba, aby wspomóc akcję ratowania życia Filipka, włączyliśmy się w to, nauczyciele odpowiedzieli na prośbę rodziców Filipa i akcji siepomaga – mówi Urszula Kucharska, dyrektor szkoły podstawowej w Brzeźnie.

Pomoc w formie pchlego targu wymyśliła Magdalena Wojciechowska, nauczycielka tutejszej szkoły. Artykuły, które można na nim kupić są darowiznami uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, natomiast dwie małe maszyny do wyrobu waty cukrowej udostępnili uczniowie z czwartej klasy, a duża została wypożyczona od Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicach.

Filipek jest wnukiem jednego z nauczycieli szkoły w Brzeźnie.

- To przecież też jest ważne, bo tato Filipa to mieszkaniec gminy Krzymów, mieszkaniec Brzeźna. (…) Zresztą nie tylko dlatego, że to jest akurat dziecko mieszkańca Brzeźna, bo przecież angażujemy się w różne akcje. Pomagaliśmy dzieciom i ze Żdżar, i ze Starego Miasta. Jak tylko ktokolwiek rzuci jakiś pomysł współpracy ze szkołą i pomocy drugiemu człowiekowi, to się bardzo w to angażujemy – mówi Urszula Kucharska.

Akcja potrwa do święta Bożego Ciała.

Tym wszystkim, którzy chcieliby pomóc na stronie siepomaga, udostępniamy link do bezpośredniej wpłaty, ponieważ zbiórka tam jest założona do drugiego września.

https://www.siepomaga.pl/filip-wejman

Brzeźno: Pomaganie przez handlowanie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ