Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Krzymów: Zjednoczone siły artystyczne i inne atrakcje

06.06.2022 12:46


Zabawa na Gminnym Dniu Dziecka w Krzymowie

Gminny Dzień Dziecka wrócił do kalendarza wydarzeń po dwóch latach pandemicznej przerwy i okazał się przede wszystkim sukcesem artystycznym. Ale nie brakowało na nim licznych pozaartystycznych atrakcji.

Gminny Dzień Dziecka został zorganizowany czwartego czerwca, tradycyjnie na terenie należącym do klubu sportowego Warta Krzymów.

- Program wygląda trochę tak, jak byśmy faktycznie przygotowywali się do niego przez te dwa lata posuchy. Przynajmniej od strony artystycznej, dlatego że nigdy nie było takiego ogromu występujących, bo mamy trzy bloki godzinne, gdzie w każdym bloku występuje około dwudziestu wykonawców – mówi Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Część artystyczna okazała się wielkim sukcesem. Na scenie prezentowały się wokalistki i wokaliści uczący się śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury, ale też przedstawiciele niemal wszystkich szkół działających w gminie. Byli to głównie laureaci szkolnych eliminacji do drugiego Festiwalu Dobrej Piosenki. Ich występy potwierdziły, że mają wielkie talenty wokalne i że wybory komisji artystycznych były trafne. Ponadto na scenie wystąpili instrumentaliści grający na keyboardach i jedna gitarzystka. Przed sceną swoje układy choreograficzne prezentowały zespoły Dance Avenue II i Dance Avenue Dzieci, Le Brio z GOK-u, a także Wesoła Nastka ze szkoły podstawowej w Paprotni. Również dużymi brawami zostały nagrodzone panie z krzymowskiej sekcji ZUMBY, które dwukrotnie prezentowały układy taneczne.

Ciekawym zaskoczeniem był flash mob przygotowany przez Danutę Pydyńską z tancerkami zespołów Dance Avenue i częścią ich mam. Zaprezentowały one popularny na całym świecie taniec Jerusalema. Występ miał oczywiście otwartą formułę, więc szybko do niego włączyło się sporo osób z widowni.

Występom towarzyszył szereg innych atrakcji. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, z których bardzo chętnie korzystały. Ponadto funkcjonowało kilka innych stanowisk.

Skauci z 25. Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” w Krzymowie zorganizowali Akcję Kiełbaska. W jej ramach oferowali kiełbaski z grilla, ale też ciasta, które można było kupić. Na co przeznaczą pieniądze?

- Robi się ciepło, więc chcielibyśmy w najbliższym czasie kupić koszulki drużynie, bo poprzednie zostały już... No po prostu wyrośliśmy z nich już – mówi Kamila Oblizajek, drużynowa „Włóczykijów”.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie przygotowali pożarniczy tor przeszkód, czyli bieg między pachołkami a później po ławeczce, lanie wodą i ciągniecie dużego pluszaka, imitującego osobę poszkodowaną. Dodatkowo można było obejrzeć wóz strażacki z wyposażeniem, a nawet do niego wejść. Bardzo ważnym elementem strażackiego stanowiska była możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy.

- Żeby wiedzieli, jak to zrobić i żeby się po pierwsze nie bali. Największą barierą jest strach, że nie wiem, że mogę komuś zaszkodzić, a przez takie ćwiczenia przynajmniej uczymy, oswajamy te dzieciaszki z tym, żeby się nie bali, żeby podchodzili, próbowali coś zrobić – mówi Julian Tomicki, Prezes OSP w Krzymowie.

Chętnych do nauki nie brakowało. Jednym z nich był Michał.

- Uczyłem się, jak udzielić pierwszej pomocy. Zapamiętałem, że trzeba tak długo ratować człowieka, aż przyjedzie pierwsza pomoc – mówi.

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów na swoim stoisku rozdawały wszystkim dzieciom przygotowane przez siebie galaretki i sprzedawały własnego wyrobu ciasta, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Dodatkowo można tam było kupić kawę, herbatę, gofry. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność stowarzyszenia.

- Przede wszystkim chcemy je przeznaczyć na imprezy związane z dziećmi – mówi Daria Sękowska, prezes stowarzyszenia.

Sporo dzieci odwiedzało stanowisko policji. Tam można było wsiąść do radiowozu, spróbować spaceru w alkogoglach i założyć policyjny strój obronny.

- Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy zaproszeni, bo my ogromnie cenimy sobie możliwość kontaktu z mieszkańcami naszego powiatu i dzisiaj mamy wszystko dla dzieci. (…) Przede wszystkim chcemy pokazać, że policji nie należy się bać, tylko traktować nas jako służby pomocowe, że jeżeli faktycznie zdarzy się jakaś krzywda, to żeby dzieci wiedziały po co my jesteśmy i że w każdej chwili można się do nas zwrócić – mówi podkomisarz Adrianna Karwowska z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Na festynie nie zabrakło przedstawicieli stowarzyszenia Zajezdnia, którzy oferowali chętnym przejażdżkę samochodem wojskowym. Pokazali też dzieciom pewnie nieznanego im lub mało znanego fiata 126 p.

Festyn zakończyła zabawa taneczna.

Gminny Dzień Dziecka zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie, pod patronatem wójt Danuty Mazur.

Krzymów: Zjednoczone siły artystyczne i inne atrakcje

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ