Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Głodno: Tu się zaczęło

17.05.2022 13:23


Laureaci eliminacji w szkole w Głodnie

Rozpoczęły się szkolne eliminacje do drugiego Festiwalu Dobrej Piosenki. Jako pierwsza przeprowadziła je Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głodnie.

Siedemnastego maja do rywalizacji stanęło czworo wykonawców. Oceniała ich komisja artystyczna w składzie: Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie oraz Anna Kułakowska, nauczycielka w szkole podstawowej w Głodnie.

- Mam nadzieję, że poradzą sobie świetnie pod względem artystycznym, muzycznym i estetycznym – mówiła Agnieszka Nowak, dyrektor placówki.

Jury po wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać wyróżnienie Kacprowi Trzuskolasowi, natomiast laureatami zostali Zuzanna Matuszczak, Hanna Laskowska i Kamil Brzozowski.

- Trochę na początku, jak spojrzeliśmy na te kartki, to zastanawialiśmy się, czemu tak was mało odważyło się wystąpić dzisiaj. Natomiast reprezentacja naprawdę bardzo silna, mimo tego, że liczebnie może mniejsza, ale, jeżeli chodzi o umiejętności, talent, naprawdę bardzo wam tego zazdrościmy i gratulujemy tych prezentacji, które mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchać – mówił Krzysztof Kędziora.

Laureaci zakwalifikowali się do kolejnych etapów festiwalu, czyli warsztatów wokalnych i koncertu finałowego. Warsztaty zostaną przeprowadzone siedemnastego i osiemnastego czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, natomiast koncert finałowy dziewiętnastego czerwca również w GOK-u.

Szkolne eliminacje w Brzeźnie i Szczepidle odbędą się osiemnastego maja, w Paprotni dziewiętnastego i być może w Borowie trzydziestego pierwszego maja.

Głównym partnerem festwalu jest Fundacja PZU.

Głodno: Zaczęło się od Głodna

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ