Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Krzymów/Brzeźno: Na początek Artur Barciś

22.03.2022 14:41


Artur Barciś na scenie

Recital Artura Barcisia, po pandemicznej przerwie, rozpoczyna cykl dużych wydarzeń artystycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Artur Barciś wystąpi dwudziestego siódmego marca o godzinie dziewiętnastej w Sali Bankietowej przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie. Recital nosi tytuł „Artur Barciś Show”, a aktorowi będzie towarzyszyć dwóch muzyków. Wstęp jest bezpłatny.

Barcisia z pewnością nie trzeba szerzej przedstawiać. Telewidzom znany jest między innymi z ról Czerepacha w serialu „Ranczo” czy Tadzia Norka z „Miodowych lat” oraz wielu innych kreacji filmowych i teatralnych.

- My recitalem Artura Barcisia (…) inaugurujemy działalność pocovidową. Bo myślenie władz jest takie, że z Covidem trzeba będzie żyć i również my, jako organizatorzy czy animatorzy kultury, musimy w tej nowej rzeczywistości działać – mówi Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Jeśli chodzi o działalność koncertową, to już pod koniec maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie wystąpi inny aktor, Dariusz Kordek z zespołem. To wydarzenie będzie dedykowane Dniu Matki, ale GOK zaprasza na ten koncert wszystkich zainteresowanych.

Wcześniej, bo w kwietniu, „Inspiracje wielkanocne” z konkursem na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny i konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. O tych wydarzeniach można poczytać między innymi na stronie www.krzymow.pl i na gokowskim profilu Facebooka.

Z powodu pandemii zawiesił działalność Teatr na Peryferiach. To się jednak zmieni.

- Odbyłem rozmowy na temat wskrzeszenia Teatru na Peryferiach. Z racji tego, że zaczęła się wiosna, więc już pewnie państwo bardziej myślą o imprezach plenerowych i o grillowaniu, ale my chcielibyśmy przygotować już na jesień, jeżeli w tych obostrzeniach covidowych nic się nie zmieni, chcielibyśmy wznowić nasz teatr już z zupełnie innym rozmachem. Rozmawiamy z dwoma aktorami, którzy chcieliby wrócić do pracy dla nas. To jest pan Marcin Trzęsowski z Kalisza i pan Wojciech Siedlecki, aktor teatru z Gniezna. Mamy dużo pomysłów, więc tego na pewno będzie sporo. Z zastrzeżeniem, że się nic nie zmieni w obostrzeniach – mówi Krzysztof Kędziora.

Krzymów/Brzeźno: Na początek Artur Barciś

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ