Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Gmina Krzymów: Priorytety dzielnicowego

02.03.2022 11:58


Dzielnicowy gminy Krzymów Józef Sikorski

Policjanci z komisariatu w Starym Mieście, oprócz standardowej służby prowadzą też działania priorytetowe. Takie zadania na pierwsze półrocze zostały wyznaczone dla Brzeźna i Krzymowa.

Dzielnicowy sam je określa na podstawie zgłoszeń. Dla Brzeźna, a szczególnie ulic Głównej i Kwiatowej, takim priorytetem jest eliminacja nieprawidłowego parkowania na chodnikach przy ulicy Głównej oraz niestosowania się do znaków B-36 i B- 35, czyli zakazów zatrzymywania się i postoju na ulicy Kwiatowej.

- Jadąc tymi ulicami to widzimy, że jest tego troszkę. Tym bardziej, że mieszkańcy też nam zgłaszają na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nieprawidłowe parkowanie – mówi aspirant Józef Sikorski, dzielnicowy gminy Krzymów.

Na razie policjanci nie karzą mandatami źle parkujących kierowców. Skupiają się na działaniach prewencyjnych i starają się pouczyć jak najwięcej osób. Kilku takich pouczeń mundurowi już udzielili.

- Kierowcy przyjmują je z szacunkiem i mówią, że już nie będą tych wykroczeń popełniać. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu ten proceder się wyeliminuje – mówi Józef Sikorski.

Tymczasem działaniem priorytetowym dla Krzymowa jest prawidłowe oznakowanie, numeracja budynków.

- To nie jest duży problem, nie ma tak dużo nieoznakowanych posesji, ale problem się pojawia gdy interweniuje policja, straż pożarna, karetka pogotowia. Jeśli posesja jest nieoznakowana, zdarza się problem, żeby dokładnie zidentyfikować miejsce, gdzie jest potrzeba interwencji – mówi Józef Sikorski.

Dzielnicowy ma nadzieję, że do końca półrocza uda się wyeliminować wspomniane problemy w Brzeźnie i Krzymowie. Szczególnie optymistycznie patrzy na sprawę Krzymowa.

- Jeżeli chodzi o priorytet z Brzeźna, to też zależy od mieszkańców tej miejscowości, czy będą się stosować do przepisów – mówi Józef Sikorski.

Jeśli problemu nie uda się zniwelować, priorytet dla Brzeźna zostanie przedłużony na drugie półrocze.

Gmina Krzymów: Priorytety dzielnicowego

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ