Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Sport i rekreacja


Krzymów: Nowe władze, nowe nadzieje

25.02.2022 11:27


Po trzech latach przerwy na fotel prezesa Gminnego Klubu Sportowego Warta Krzymów wrócił Henryk Głowacki. Nowy zarząd znalazł też trenera dla grającej w B klasie drużyny seniorów.

W zarządzie znaleźli się ponadto Krystian Mendyk, Paweł Karczewski i Tomasz Tomicki. Stało się to po rezygnacji poprzedniego prezesa Pawła Mirkiewicza i sekretarza Przemysława Staciwy.

- Chciałbym podziękować urzędowi gminy i wójt Danucie Mazur za zorganizowanie funduszy na remont klubu. Zostały również pozyskane środki na wyremontowanie boiska wielofunkcyjnego typu Orlik. Brakuje na nim jedynie sztucznej murawy, jest murawa trawiasta i na tę chwilę mamy problem z trenowaniem, bo jest po prostu mokro. Chciałbym jeszcze podziękować firmie Andrzeja Sipy, która w krótkim czasie podjęła się remontu klubu. Został pięknie wyremontowany, szatnie, wszystko udało się zrobić w krótkim czasie – mówi Henryk Głowacki.

Nowe władze klubu stawiają sobie za cel zwiększenie zainteresowania sportem przez młodzież. Planuje się powołanie nowych grup piłkarskich. Obecnie jest ich pięć. Poza seniorami są to Junior młodszy, Trampkarz młodszy, dwie grupy Orlika. Klub zamierza otworzyć w nowym sezonie grupę Skrzatów.

Sporo zawirowań w tym sezonie przeszła drużyna seniorów. Przed rundą jesienną była w Okręgowej klasie rozgrywek. Później odeszło wielu piłkarzy i do rozgrywek seniorzy przystąpili w B klasie.

- Budowana była drużyna na podstawie młodych zawodników. Teraz wracają starzy piłkarze, którzy grali w poprzedniej lidze, po przygodzie byli niektórzy w czwartej lidze. Chcemy stworzyć nową drużynę na bazie starych zawodników i tych pozyskanych z Juniora starszego, którzy już wiekowo „łapią” się do gry w zespole B klasy. Naszym celem jest awans do wyższej klasy, już na pewno nie do czwartej ligi, ale co najmniej żebyśmy grali przez przyszły sezon, może się nie uda, ale w A klasie, a później do klasy Okręgowej – mówi Henryk Głowacki.

Seniorzy mają też nowego trenera. Został nim Tomasz Szymkowiak, który już pracuje z drużyną.

Krzymów: Nowe władze nowe nadzieje

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ