Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Szczepidło: Bezpieczny internet. Przygotuj plakat lub napisz wiersz

08.02.2022 18:30


Szczepidło: Bezpieczny internet. Przygotuj plakat lub napisz wiersz

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Szkoła Podstawowa w Szczepidle już po raz drugi organizuje konkurs związany z bezpieczeństwem w sieci, tym razem pod nazwą „Mój komputerowy świat, czyli bezpieczny internet”.
 

 

Ubiegłoroczna edycja była konkursem plastycznym. W tym roku został on rozbudowany.

- W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i konkurs jest rozszerzony o formę literacką – mówi Ewelina Skitek, pedagog szkolna i nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej w Szczepidle.

Celami konkursu są rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów, włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu wśród dzieci i młodzieży, rozbudzenie zainteresowania literaturą, malarstwem i innymi technikami plastycznymi, promowanie młodych talentów i wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Gminy Krzymów.
Kategorie: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Udział w konkursie plastycznym polega na wykonaniu przez uczestników pracy plastycznej zatytułowanej „Mój komputerowy świat, czyli bezpieczny internet” (klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII).

Wymogi dotyczące pracy: format A4 lub A3, technika dowolna – płaska z użyciem różnorodnych materiałów. Udział w konkursie literackim polega na napisaniu wiersza dotyczącego bezpieczeństwa w sieci (klasy IV-VI oraz VII-VIII).

Wymogi dotyczące wiersza: czcionka – Times New Roman, 12, Interlinia – 1,5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę plastyczną lub literacką. Każdą z nich należy podpisać, trzeba też podać wiek ucznia oraz nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko. Ocenie pracy podlegać będą samodzielność, kreatywność oraz oryginalność.

Prace konkursowe należy przesłać do dziewiątego marca 2022r. Prace plastyczne w postaci zdjęcia oraz pliki z wierszem należy przesłać pod adres: ewelina952@op.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na dwudziesty pierwszy marca, jednak z powodu pandemii może ulec zmianie.

A jakie są najważniejsze zagrożenia w internecie czyhające na dzieci i młodzież?

- Jak wiadomo, jest tych zagrożeń wiele. Dzisiaj po przeprowadzeniu lekcji w trzeciej klasie z Edukacji Informatycznej, dzieci znają te zagrożenia. Wiedzą, że nie mogą podawać swoich danych osobowych innym osobom. Wiedzą, że jeżeli coś złego się dzieje, należy o tym powiadomić osobę dorosłą albo rodziców. Mogą też skorzystać z Telefonu Zaufania. Wiedzą też, że długość czasu spędzana przed komputerem nie jest zdrowa – mówi Ewelina Skitek.

Współorganizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, a patronem medialnym „Wiadomości Gminy Krzymów”.

Szczepidło: Bezpieczny internet Przygotuj plakat lub napisz wiersz

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

pdf
Regulamin i zgoda
Typ: pdf Rozmiar: 0.17 Mb
PDF
<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ