Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Ozdoby już gotowe

01.12.2021 13:53


Chłopiec maluje farbami figurę anioła

W Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie zakończyły się „Warsztaty z gliniarzem”. W ich trakcie powstały ozdoby ceramiczne, które szóstego grudnia zawisną na gminnej choince.

Pierwszy etap warsztatów miał miejsce w listopadzie. Wówczas wybrane dzieci ze szkół działających w naszej gminie ulepiły z gliny anioły. Drugi etap odbył się pierwszego grudnia.

- W międzyczasie te prace wyschły i zostały wypalone. W tej chwili mamy następne podejście, kiedy będą malowane. Skupimy się na tym, żeby nadać im kolory, żeby one miały wygląd już bardziej świąteczny, bo w tej chwili mają słomkowy kolor gliny, która została użyta – mówi prowadzący warsztaty Arkadiusz Gołębowski.

Anioły zostały pokryte farbami akrylowymi, które są niezmywalne, poza tym została dodana farba fluorescencyjna, dzięki czemu wieczorem powinny dawać efekt odbicia światła.

Te ozdoby zawisną na gminnej choince, która już pierwszego grudnia została ustawiona przy Urzędzie Gminy w Krzymowie.

- Będziemy ją dekorować szóstego grudnia. Tym razem akcja ubierania choinki odbędzie się po południu o godzinie siedemnastej. Pomagać nam będą strażacy z Krzymowa. Podczas dekoracji zostaną wyczytane nazwiska wszystkich osób, które wykonywały ozdoby. Dzieci będą je zawieszały na choince z pomocą strażaków. Późnej będzie wizyta świętego Mikołaja, który rozda dzieciakom słodycze, i z którym będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie pod choinką. Myślę, że ten zabieg malowania ceramiki farbami fosforyzującymi da wspaniały efekt wow!, dlatego chcemy tę akcję zrobić po południu, kiedy będzie już ciemno i będzie można rzeczywiście te świecące anioły zobaczyć – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie.

Oczywiście akcja dekorowania choinki jest otwarta i może przybyć na nią każdy mieszkaniec gminy. Organizatorzy liczą także na to, że przyjdą wierni po rekolekcjach, które tego dnia rozpoczną się o godzinie szesnastej w kościele parafialnym w Krzymowie.

 

Brzeźno: Ozdoby już powstały

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ