Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno/Konin: Orkiestra po sesji

24.11.2021 11:09


Orkiestra w trakcie sesji nagraniowej

Dziewięć kompozycji znanych z wykonań koncertowych znajdzie się na płycie, którą nagrała Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Pierwsza w jej karierze sesja nagraniowa miała miejsce dwudziestego listopada.

Sesja była zaplanowana na sobotę i niedzielę, jednak nasi muzycy uwinęli się w jednym dniu.

- Na płycie znalazły się wszystkie utwory, które były wykonywane na koncercie we wrześniu. Wszystkie te utwory mieliśmy już przygotowane, przegrane, przećwiczone i właśnie taki pomysł był, żeby z tymi utworami nagrać płytę, żeby nic świeżego nie wyciągać, żeby mieć ograny repertuar, ponieważ nagranie płyty nie jest takie proste, a żeby wyszła w jak najlepszym wydaniu – mówi Paweł Ciesielski, kapelmistrz orkiestry.

W dwóch nagraniach na krążku pojawi się wokalista, Dominik Zimny.

Płyta jest teraz na etapie montażu dźwięku, ponieważ utwory zostały nagrane w kilku wersjach, i produkcji. Nie można określić konkretnej daty jej wydania. Paweł Ciesielski szacuje, że będzie to wiosna przyszłego roku, a nakład będzie wynosił setki lub tysiąc egzemplarzy.

Sesja nagraniowa, to nie to samo, co próba.

- Tutaj każdy z muzyków siedzi w odpowiednich odległościach, żeby jeden nie grał w mikrofon drugiego, aby mieć jak najczystszy dźwięk, niezależny. Próba u nas trwa zawsze półtorej godziny i przez ten czas przegrywamy może trzy, góra cztery, pięć utworów, a tutaj przez te ileś godzin tych utworów nagraliśmy aż dziewięć i po kilka wersji. Więc taka sesja nagraniowa bardzo różni się od próby. Chciałem jeszcze nadmienić, że mieliśmy możliwość nagrania płyty w sali prób orkiestry KWB Konin. Sala jest przystosowana do nagrań orkiestry, jest realizatorka. Pomieszczenie jest duże i specjalnie wytłumione, gdzie można sobie spokojnie usiąść, nagrać płytę i nie przejmować się miejscem, które dla nas jest niekorzystne. Tam akurat są warunki bardzo dobre. Dlatego dziękuję orkiestrze KWB Konin za to, że mogliśmy zrealizować naszą płytę u nich – mówi Paweł Ciesielski.

Płyty nie będzie można kupić, za to będzie możliwość otrzymania jej na przykład na koncertach orkiestry. Posłuży też jako podarunek lub nagroda w konkursach.

Brzeźno/Konin: Orkiestra po sesji

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ