Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Sport i rekreacja


Brzeźno: Stadion będzie nosił imię Tadeusza Krzyżaniaka

08.11.2021 12:18


Nowy zarząd Czarnych Brzeźno

Nie było niespodzianek na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Ludowo-Młodzieżowego Klubu Sportowego Czarni Brzeźno. Dotychczasowy zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium, a dotychczasowy prezes utrzymał funkcję.

Członkowie i sympatycy klubu spotkali się na zebraniu piątego listopada. Okres sprawozdawczy obejmował lata 2019-2021. W tym czasie dużo się działo.

- Każda grupa młodzieżowa w tym czasie trenowała i trenuje, rywalizuje. Dużo grup młodzieżowych awansowało do wyższych swoich klas w danych kategoriach. Od początku września tego roku otworzyliśmy też nową grupę młodzieżową rocznik 2015 i młodsi, tak, że cały czas zapraszam. Od strony organizacyjnej razem z zarządem udało nam się osiągnąć sukces. Jestem bardzo zadowolony z zarządu i dziękuję wszystkim, którzy zaufali mi i wybrali mnie na prezesa na kolejną kadencję – mówi Damian Cebulski Prezes LMKS Czarni Brzeźno.

W okresie sprawozdawczym drużyna seniorów falowała w lidze. W 2019 roku zespół awansował z A klasy do ligi okręgowej, by po sezonie spaść ponownie do A klasy w 2021 roku.

- Jak się okazało, klasa okręgowa to jest tylko jeden poziom wyżej, ale pod względem umiejętności niestety trzeba się wzmacniać zawodnikami. Też to robiliśmy, próbowaliśmy swoich sił, niestety kontuzje też pokrzyżowały nam plany i po sezonie 2020 spadliśmy z klasy okręgowej. Troszkę, można powiedzieć, zespół nam się przetasował i w obecnym sezonie, po zmianie trenera, po dobrym okresie przygotowawczym w A klasie próbujemy się odbudować i wszystko jest na dobrej drodze, żeby zająć dobre miejsce w tej lidze – mówi Damian Cebulski.

Głównym sponsorem klubu jest samorząd gminny, ale jego władze pozyskują też pieniądze z programów ministerialnych i z konińskiego starostwa.

Na zebraniu Damian Cebulski został jednogłośnie wybrany na prezesa kolejnej kadencji. Zarząd uzupełniają Karol Kotwas, jako wiceprezes, Maciej Popielarz, sekretarz, Przemysław Wełnicki, skarbnik oraz członkowie zarządu Marek Grabowski, Sławomir Śmigielski, Artur Młodziniak i Sebastian Łukasik.

Najważniejszymi celami, jakie stawia przed sobą nowy zarząd to rozwijanie grup dziecięcych i młodzieżowych, ponowny awans drużyny seniorów do „okręgówki” oraz oświetlenie stadionu.

- Udało się nam pozyskać pieniądze sołeckie. Jesteśmy na etapie projektu oświetlenia boiska. Są to ogromne koszty, ale jesteśmy już po wstępnych rozmowach i dołożymy wszelkich starań, żeby oświetlić chociaż jakąś część boiska, żeby można było na nim trenować – mówi Damian Cebulski.

W wolnych wnioskach Damian Cebulski złożył wniosek, aby stadion w Brzeźnie nosił imię współzałożyciela klubu i jego wieloletniego prezesa, Tadeusza Krzyżaniaka.

Brzeźno: Stadion będzie nosił imię Tadeusza Krzyżaniaka

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ