Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno: Nowa Zdrojowa

29.10.2021 14:05


Przedstawiciele samorządu i wykonawcy na ulicy Zdrojowej

Mieszkańcy ulicy Zdrojowej w Brzeźnie mają powody do radości. Po wielu latach doczekali się porządnej nawierzchni i w czasie deszczu nie muszą już grzęznąć w błocie. Oficjalne oddanie drogi do użytku miało miejsce dwudziestego dziewiątego października.

Inwestycja polegała na wykonaniu drogi dojazdowej do posesji. Długość tej ulicy wynosi około stu metrów, nawierzchnia jest zrobiona z kostek brukowej i betonowej na podbudowie z kamienia. Położone zostało około sześciuset metrów kwadratowych kostki. Ulica nie ma kanalizacji deszczowej.

- Jeżeli chodzi o odwodnienie, to tylko powierzchniowe, czyli dostosowaliśmy spadki do ukształtowania terenu i wjazdów na posesje. I to spływa do najniższego punktu. Ale tylko powierzchniowo – mówi Witold Rosiak, przedstawiciel wykonawcy.

Prace trwały trzy tygodnie.

Mieszkańcy ulicy są zadowoleni z tego, że po pierwsze została zbudowana, po drugie, że aż tak dobrze. Przedstawicielka mieszkańców ofiarowała w ich imieniu wójt Danucie Mazur bukiet kwiatów.

- Dziękujemy za tak piękną ulicę – mówiła.

- Ja jestem bardzo zadowolona, bo jeśli mieszkańcy są zadowoleni, to co mi zostaje? Myślę, że droga niełatwa, różny poziom usytuowania domów, ale, jak mówiłam kiedyś przy ulicy Miodowej, wydaje mi się, że budowa drogi z kostki umożliwia połączenie tego wszystkiego. Udało się, jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to kawałek dobrej drogi. Mieszkańcy mówią, że wiele lat czekali na to. Chciałabym, żeby korzystali z tego i byli zadowoleni – mówi Danuta Mazur.

Koszt budowy wyniósł sto siedemnaście tysięcy złotych. Pieniądze w stu procentach pochodziły z budżetu gminy na cele inwestycyjne.

Brzeźno: Nowa Zdrojowa

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ