Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Edukacja


Krzymów: Najważniejsza jest pasja

25.10.2021 12:28


Aleksandra Łoza i Arkadiusz Sobolewski

Dwudziestego piątego października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie odbyły się nietypowe lekcje plastyki. Były to warsztaty z malowania na szkle.

Poprowadziła je czternastoletnia Aleksandra Łoza z Gizałek.

- Ola jest moją uczennicą w klasie gitary w Gminnym Ośrodku Kultury. Tam opowiedziała mi o tej drugiej pasji, pokazała mi swoje prace i stwierdziłem, że tę pasję trzeba pokazać młodzieży w szkole w Krzymowie. To, jak pięknie je robi, jak poświęca swój czas. Chcemy pokazać młodzieży, że nie komputer, nie komórka, nie niektóre informacje, które nie powinny docierać do młodzieży, tylko taka pasja. Bo nie chodzi o to, że każdy ma rysować na szkle. Niech robi coś innego. Chodzi o to, żeby pokazać, że pasja w życiu jest bardzo ważna – mówi Arkadiusz Sobolewski, nauczyciel muzyki i plastyki w szkole podstawowej w Krzymowie.

Uczniowie mogli najpierw zobaczyć, a później samemu spróbować robić najpierw szkice na szkle, a później pokrywać je farbą.

Ola na szkle rysuje niecałe dwa lata, a przygodę z rysunkiem w ogóle rozpoczęła trzy lata temu. Jak to się stało, że papier zamieniła na szkło?

- Mój brat zainspirował mnie oglądaniem anime. Ja też zaczęłam oglądać i przez to, że lubiłam dane postaci, postanowiłam przenieść je na szkło, by móc je oglądać codziennie, a nie tylko w czasie, kiedy sobie puszczam w telewizji albo w komputerze. Młodzież z Krzymowa chcę nauczyć, że nie trzeba wielu godzin spędzać przy telewizorach, komputerach, telefonach. Że można w bardziej produktywny sposób spędzać czas. Nie tylko przez malowanie, ale na przykład szycie. Po prostu inaczej spędzać czas niż spełniać się tylko przez oglądanie – mówi Aleksandra Łoza.

Chociaż malowanie na szkle może się kojarzyć z czymś trudnym, na warsztatach nie było tak źle.

- Rysujemy różne rzeczy. My tutaj na przykład robimy kotka, ale są też inne postaci, duszki. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Trzeba mieć sprawną rękę, obrysować dobrze i później umieć nałożyć farbę. Mnie to na razie fajnie bawi. Myślę, że może coś z tego być w przyszłości – mówi Maciej Kasprzak z klasy VIIb szkoły podstawowej w Krzymowie.

 

Krzymów: Najważniejsza jest pasja

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ