Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: ″Wielkopolskie podwórko″ finiszuje

25.09.2021 15:20


Zespół

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie zakończył realizację projektu „Wielkopolskie podwórko. Warsztaty folklorystyczne dla dzieci”. Dwudziestego piątego września został zamknięty jego ostatni etap.

Było to sfilmowanie układów choreograficznych przygotowanych wcześniej na podstawie dziecięcych tańców i zabaw folklorystycznych Wielkopolski.

Materiał został zrealizowany w idealnym do tego miejscu, czyli gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo. Film będzie można obejrzeć około piętnastego października na stronie www.krzymow.pl i na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Wszystkie cele projektu zostały osiągnięte, a było to zainteresowanie najmłodszych mieszkańców gminy regionalnymi tradycjami i polską kulturą ludową. Podczas realizacji projektu zostały przeprowadzone warsztaty plastyczne, wokalne i taneczne. Już na początku czerwca odbyły się warsztaty plastyczne, którym towarzyszyła wystawa plakatów pokazujących polskie stroje ludowe i wykład etnograficzny, który wygłosiła Elżbieta Barszcz, Dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie. W ramach warsztatów plastycznych uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku pod okiem artystki Marleny Bocian-Hewitt zaprojektowali stroje ludowe dla grupy folklorystycznej przygotowującej choreografię. Ponadto w czerwcu zostały przeprowadzone warsztaty wokalne, na których dzieci uczyły się przyśpiewek ludowych do choreografii i dwa spotkania warsztatowe, podczas których dzieci poznawały kroki tańców ludowych i przy wsparciu Piotra Kulki stworzyły choreografię.

Udany debiut tej inscenizacji miał miejsce podczas tegorocznych dożynek w Kałku, a tydzień później „Wielkopolskie podwórko” wytańczyło nagrodę na Festiwalu Kultury Ludowej „W stronę tradycji” w Kramsku.

Projekt „Wielkopolskie podwórko - warsztaty folklorystyczne dla dzieci” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021".

Brzeźno: Wielkopolskie podwórko finiszuje

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ