Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: To już dziesięć lat...

07.09.2021 14:50


Orkiestra dęta na scenie

Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z okazji jubileuszu planowany jest cykl wydarzeń kulturalnych. Pierwszym z nich był festyn zorganizowany piątego września w parku w Brzeźnie.

Program festynu opierał się na prezentacjach tego, co się w GOK-u dzieje. Był zatem koncert orkiestry dętej, w dwóch utworach z gościnnym udziałem studenta wokalistyki Dominika Zimnego, zagrali uczestnicy sekcji instrumentów klawiszowych, zaśpiewały wokalistki z sekcji wokalnej. Zespoły taneczne Dance Avenue I i II wypełniły przestrzeń nagradzanymi układami tanecznymi, znalazło się też miejsce dla grupy folklorystycznej Wielkopolskie Podwórko, a przeboje pop-rockowe zaprezentował gościnnie cover band Show Muse ze Słupcy.

- Na przestrzeni tych dziesięciu lat powstało u nas wiele zespołów, w cudzysłowie, artystycznie wychowaliśmy młodych, rodzimych artystów. Nigdy wcześniej nie miało to tak zinstytucjonalizowanej formy. Gdy został uruchomiony Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, udało się podwyższać poziom, zebrać tych młodych ludzi, którzy w ramach naszej instytucji działają. (...) Mieliśmy i mamy duże ambicje, ponieważ dziesięć lat, to przekrój różnych form artystycznych, które zafunkcjonowały w ośrodku. Udało nam się w tym krótkim czasie, bo to nie jest jakiś duży okres, stworzyć orkiestrę dętą, mnóstwo sekcji, mamy bogatą działalność medialną. Miesięcznik „Wiadomości Gminy Krzymów” jest przykładem takiej działalności. Oprócz tego teatr, różnorodne zajęcia – mówi Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

W jego opinii GOK zaistniał w świadomości mieszkańców gminy. Świadczą o tym uczestnicy zajęć i dobra frekwencja na wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez ośrodek.

- Z roku na rok, oczywiście z przerwą na pandemię koronawirusa i na ogólnokrajowy lockdown dla instytucji kultury, widzieliśmy progres (frekwencyjny – przyp. red.). Jak będzie w tym lepszym czasie, już, można powiedzieć, nieco popandemicznym, trudno na razie wyrokować, bo właściwie wchodzimy dopiero w organizację różnych wydarzeń już tak na pewniaka. Więc nie wiem, czy nie będziemy musieli odbudować sobie tego audytorium, które przez to półtora roku właściwie już pewnie gdzieś nam uciekło – mówi Krzysztof Kędziora.

Na festyn poza częścią artystyczną zostały przygotowane również inne atrakcje. Dorośli mieli do dyspozycji punkty gastronomiczne, natomiast dla dzieci dostępne były za darmo dmuchane zjeżdżalnie. Ponadto dzieciaki mogły spróbować zabawić się w strażaków.

- Utworzyliśmy tory przeszkód do rywalizacji dla dwóch osób. Typowe zajęcia pożarnicze, czyli podpięcie prądownicy, bieg z wiadrem i na koniec lanie wodą z hydronetki do zbiorniczka. Dzieci bardzo dobrze się sprawdzają w tych konkurencjach. Są szybkie, dokładne i nie boją się wody – mówi Michał Olaszewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie, która przygotowała tę atrakcję.

Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Do końca roku z okazji jubileuszu będą organizowane także inne wydarzenia. Koncerty, spektakle, wystawy, widowisko taneczne. Szczegółowe informacje będą się pojawiać na stronie gminy Krzymów, w gazecie i mediach społecznościowych GOK-u. Oczywiście pod warunkiem, że czwarta fala pandemii nie odbierze możliwości organizowania wydarzeń kulturalnych.

Brzeźno: To już dziesięć lat

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ