Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Rożek: Początek dobrego

05.08.2021 13:23


Budowa ścieżki rowerowej

Powstaje pierwsza w gminie Krzymów ścieżka rowerowa. Połączy Rożek Brzeziński z Rożkiem Krzymowskim, a budowana jest w ramach Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji.

Zgodnie z programem, którego liderem jest miasto Konin, ścieżki bądź ich fragmenty powstają we wszystkich gminach graniczących z Koninem i w samym mieście.

Całkowity koszt budowy ścieżki w Rożkach opiewa na około trzystu trzydziestu tysięcy złotych, z czego gmina Krzymów otrzymała dofinansowanie w wysokości dwustu dwóch tysięcy, a ze swojego budżetu dołożyła resztę.

- Realizacja ścieżki w KOSI ma pewne wymogi, w związku z czym również usytuowanie jej musi się odbywać na zasadzie, że łączymy dwa punkty komunikacyjne (połączy dwa przystanki autobusowe - przyp. red.). Takim miejscem została uznana miejscowość Rożek, ponieważ właśnie tutaj stan prawny tego odcinka drogi jest uregulowany. I to determinowało położenie pierwszej ścieżki – mówi Danuta Mazur, Wójt Gminy Krzymów.

Gmina Krzymów z pewnością jest przyjazna rowerzystom. Przebiega przez nią fragment Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego, jest też kilka tras rowerowych.

- Z tego, co obserwuję, a również jestem uczestnikiem ruchu rowerowego, na drogach gminy Krzymów spotykamy bardzo dużo rowerzystów. Są oni zadowoleni z przebiegu tych tras. Niemniej jednak nie mamy ścieżek rowerowych, ale mam nadzieję, że to będzie początek dobrego. Niezależnie jednak, czy mamy te ścieżki, czy nie, uczestnicy ruchu rowerowego poruszają się po terenie naszej gminy dość licznie. Na pewno ścieżka rowerowa poprawia bezpieczeństwo – mówi Danuta Mazur.

Wykonawca ma czas na wybudowanie ścieżki do dziewiętnastego października, jednak bardzo możliwe, że roboty zostaną zakończone znacznie wcześniej. Trasa będzie miała długość czterystu siedmiu metrów i dwa metry szerokości.

Rożek: Początek dobrego

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ