Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Gmina Krzymów: Nowy piec z dopłatą

28.07.2021 11:21


Pracownik Urzędu Gminy w Krzymowie prowadzący zebranie

Niewielkim zainteresowaniem cieszyło się spotkanie w sprawie Programu Priorytetowego „Czyste powietrze”. Jednak mieszkańcy gminy znają ten program i z powodzeniem korzystają z niego od dwóch lat.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Krzymowie dwudziestego siódmego lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie. Urząd podpisał niedawno nowe porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i był zobligowany do zorganizowania takiego spotkania. Jednak program „Czyste powietrze” jest realizowany w gminie z powodzeniem od dwóch lat.

- W tym czasie było wiele zapytań, dużo osób zgłasza się z chęcią wypełnienia wniosku. Przez okres dwóch lat zostało złożonych już około stu wniosków – mówi Maciej Ziętek, młodszy referent Urzędu Gminy w Krzymowie.

Program Priorytetowy „Czyste powietrze” obejmuje dofinansowanie głównie do wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe, które nie spełniają wymaganych obecnie norm, ale też na termomodernizację w postaci docieplenia budynków oraz wymiany drzwi i okien. Można też dostać dofinansowanie na przeprowadzenie audytu energetycznego i wykonanie dokumentacji projektowej.

Skorzystać z programu mogą właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, których roczny dochód nie przekracza stu tysięcy złotych. Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć wniosek dostępny na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Można to zrobić w wersji papierowej lub elektronicznej.

- Dofinansowanie jest zależne od urządzenia, które chcemy zakupić lub przedsięwzięcia, które chcemy podjąć. W zależności od rodzaju kotła na ekogroszek, maksimum to trzy tysiące złotych, a do pomp ciepła dofinansowanie sięga nawet dwudziestu tysięcy – mówi Maciej Ziętek.

Rolą Urzędu Gminy w Krzymowie jest informowanie mieszkańców o programie, identyfikacja budynków mogących podlegać dofinansowaniu, pomoc w wypełnieniu wniosku, a także przesłanie wypełnionych wniosków do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i na koniec pomoc w wypełnieniu wniosku o płatność. Mieszkańcy chcący z korzystać z pomocy znajdą kompetentną osobę w pokoju numer 5 urzędu gminy.

Warto dodać, że inwestycję można skredytować. Zajmują się tym na razie dwa banki mające podpisaną umowę z funduszem: Alior Bank i Bank Ochrony Środowiska. W tym przypadku wniosek zostaje złożony za pośrednictwem wybranego banku.

Gmina Krzymów: Nowy piec z dopłatą

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ