Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Głodno: To prawdziwa historia

26.03.2021 15:49


Autorka książki

Na początku roku ukazała się książka zatytułowana „Tylko jedna taka noc” Karoliny Wiśniewskiej. Pani Karolina jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Niepublicznej Szkole Podstawowej W Głodnie.

Autorka w „Tylko jedna taka noc” podejmuje problem przemocy w rodzinie. To niebezpieczne zjawisko społeczne, które z powodu pandemii, domowych lockownów i kwarantann nasiliło się w ciągu ostatniego roku, szczególnie w miastach. Historia opisana przez Karolinę Wiśniewską zdarzyła się naprawdę, zatem jest to prawie dokument.

- W poprzedniej pracy poznałam osobę i jest to jej prawdziwa historia. Ona przez to wszystko przeszła, to są prawdziwe opisy sytuacji z jej życia codziennego. Z oczywistych względów chciała pozostać anonimowa, natomiast jej historia poruszyła mnie na tyle, że usiadłam i zaczęłam to wszystko spisywać – mówi Karolina Wiśniewska.

W opisanej historii ofiarą jest kobieta, wobec której partner stosował różne formy przemocy: psychiczną, fizyczną i ekonomiczną.

Pani Karolina jest nauczycielką i już z najmłodszymi uczniami porusza tematy dotyczące przemocy.

- Chodzi o przemoc ogólną, w każdej formie. Czyli, żeby dzieci były uwrażliwione na to, że nie muszą się na wszystko zgadzać, nikt nie ma prawa ich zmuszać do rzeczy, których nie chcą, mogą powiedzieć „nie” i mają prawo, aby ich „nie” było uszanowane. Pracujemy nad tym, żeby rozumiały ten problem i były świadome – mówi Karolina Wiśniewska.

Książkę można kupić w księgarniach internetowych.

Głodno: To prawdziwa historia

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ