Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Laureaci nagrają słuchowisko

15.02.2021 10:32


Różowa karta, na której napisane jest:Międzygminny Konkursu Recytatorskiego Oto Najpiękniejsze Literatury Interpretacje Na Ekranie (ONLINE). Na bokach karty są kolorowe ptasie pióra.

„Oto Najpiękniejsze Literatury Interpretacje Na Ekranie (ONLINE)”, to konkurs recytatorski ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych działających w gminie Krzymów.

Konkurs będzie miał rangę międzygminną, ponieważ taki sam odbywa się równolegle w gminie Kramsk.

To już drugie wyzwanie dla recytatorów mające miejsce w czasie obostrzeń związanych z pandemią. Rok temu odbywały się eliminacje gminne do wielkopolskiego konkursu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.  Przystąpiło do nich pięćdziesięcioro dwoje recytatorów z naszej gminy, a do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych dziesięcioro. Niestety, ubiegłoroczny wiosenny lockdown uniemożliwił organizację konkursu do końca i wówczas dla laureatów gminnych zostały zorganizowane warsztaty aktorskie zakończone nagraniem słuchowiska radiowego.

- I to był pomysł, który w tym czasie zamknięcia bardzo się sprawdził, bowiem mam nadzieję, że usatysfakcjonowani byli też recytatorzy, którzy mieli przejść do następnego etapu. Również dla nas była to fantastyczna przygoda i sposób na realizację zadań merytorycznych w zamknięciu – mówi Danuta Pydyńska, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

W tym roku, dostosowując się do panujących obostrzeń, konkurs recytatorski odbywa się online. W  jego pierwszym etapie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Zadaniem uczestników będzie prezentacja jednego wiersza o dowolnej tematyce. Recytatorzy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Każda szkoła może zgłosić do trzech uczestników w danej kategorii wiekowej.

Uczniowie mają nagrać recytowane przez siebie wiersze i przysłać je na adres GOK-u do oceny. Ten adres to gok.brzezno@o2.pl. W taki sam sposób odbywa się konkurs w gminie Kramsk. Laureaci pierwszych etapów obu konkursów będą oceniani na etapie międzygminnym.

- I dopiero laureatów konkursu międzygminnego zaprosimy na warsztaty aktorskie i do nagrania słuchowiska radiowego – mówi Danuta Pydyńska.

Nagrania wraz z kartą zgłoszenia należy wysyłać do piątego marca. Dziewiątego marca zostaną rozstrzygnięte etapy gminne, a dzień później będą oceniani laureaci pierwszych etapów z obu gmin. Ogłoszenie wyników nastąpi szesnastego marca. Wtedy też na facebookowej stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie zostaną zaprezentowani najlepsi recytatorzy.

Kolejnym etapem będą warsztaty i nagranie słuchowiska. Jednak organizatorzy nie podają jeszcze konkretnych dat.

- Czekamy na decyzje rządu dotyczące ewentualnych kolejnych obostrzeń lub ich luzowania. Od decyzji rządu będzie zależało czy warsztaty odbędą się stacjonarnie grupowo, czy hybrydowo. Czekamy na sygnał z góry na temat tego, jak będzie miała wyglądać nasza działalność. Laureaci zostaną powiadomieni o terminie warsztatów i nagraniu słuchowiska – mówi Danuta Pydyńska.

Warto dodać, że jeśli wznowiony zostanie konkurs „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”, to laureaci pierwszego etapu konkursu „Oto Najpiękniejsze Literatury Interpretacje Na Ekranie (ONLINE)”będą brali udział w kolejnych etapach konkursu wojewódzkiego, czyli w przeglądzie rejonowym i finale w Strzałkowie.

Brzeźno: Laureaci nagrają słuchowisko

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ