Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Paprotnia: Karnawałowa moda w czasach pandemii

11.02.2021 15:00


Uczeń przebrany za Hulka, postać z komiksów i filmów Marvela

Dzisiejszy Karnawałowy Pokaz Mody w szkole w Paprotni był namiastką niemogących odbyć się w tym roku balów i zabaw choinkowych. W pokazie mody brali udział uczniowie klas I-III. Przebrane karnawałowo były też przedszkolaki.

Pokaz został zorganizowany w sali gimnastycznej. Na jej środku był rozwinięty czerwony dywan, po którym chodzili uczniowie, prezentując swoje stroje. A postaci było mnóstwo. Od bohaterów bajek i baśni, przez kowbojki i kowbojów, piratki, elfy, postaci z uniwersum Marvela, po bohaterów gier komputerowych. Wielka różnorodność. Każdy miał swoje pięć minut na czerwonym dywanie. Po przejściu w jedną stronę, przez mikrofon przedstawiał się z imienia i mówił, za kogo jest przebrany.

- Od wielu lat w klasach I-III i przedszkolu organizujemy bale karnawałowe, a ze względu na reżim sanitarny zmieniły się warunki i do nich musieliśmy dostosować formę. Nie rezygnujemy z uroczystości, które są tradycją naszej szkoły, natomiast je modyfikujemy. I taką formą jest Karnawałowy Pokaz Mody – mówi Dorota Wróbel, nauczycielka pierwszej klasy edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni.

Dzieci były podekscytowane możliwością pokazania swoich postaci koleżankom i kolegom. Nierzadko utożsamiały się z nimi lub światem, z którego pochodziły.

- Na imię mam Tymek. Przebrałem się za Steve’a z Minecrafta, z takiej gry, i jestem w diamentowej zbroi. Często gram w tę grę, ponieważ można w niej budować, można rozwijać kreatywność i nauczyć się, jak przetrwać – mówi.

Poza pokazem mody w Paprotni zostały przeprowadzone konkursy, oczywiście zorganizowane w ramach obowiązujących reżimów sanitarnych, a na koniec można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w postawionej na tę okoliczność fotobudce.

Paprotnia: Karnawałowa moda w czasach pandemii

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ