Wszystkie informacje


Polska: Bitwa o wozy w drugiej turze

09.07.2020 09:35


Polska: Bitwa o wozy w drugiej turze

Również w drugiej turze wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzić będzie akcję profrekwencyjną "Bitwa o wozy 2020. Druga tura". 

Gminy do dwudziestu tysięcy mieszkańców z najwyższą frekwencją wyborczą otrzymają wozy strażackie. Do wygrania jest czterdzieści dziewięć pojazdów, po jednym na każde byłe województwo sprzed reformy administracyjnej z pierwszego stycznia 1999 roku.

Wielu strażaków z gminy Krzymów marzy o tym, by taki wóz do nas trafił, bo dobrego sprzętu nigdy za wiele. Wszystko jednak zależy od frekwencji podczas drugiej tury wyborów. W pierwszej wyniosła ona w naszej gminie 63,24%. To za mało, by otrzymać samochód. Aby mieć na to szansę, w drugiej turze wyborów frekwencja musiałaby wynieść przynajmniej 75%. Nie ma znaczenia, na którego z kandydatów zostanie oddany głos, liczy się tylko frekwencja wyborcza.

Nasi strażacy mają nadzieję na to, że gmina Krzymów wywalczy wóz. Wszystko jednak zależy od tego, ilu nas stanie w najbliższą niedzielę przy urnach wyborczych.

<<< Powrót do poprzedniej strony