Wszystkie informacje


 • Głodno: Szkolne eliminacje do Festiwalu Dobrej Piosenki

  20.10.2020 09:53

  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głodnie jako pierwsza przeprowadziła eliminacje do gminnego Festiwalu Dobrej Piosenki. Festiwal, dzięki dofinansowaniu z Fundacji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA, zorganizuje Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

 • Krzymów: Żonkil Nadziei w Krzymowie

  20.10.2020 09:37

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie wzięli udział w akcji charytatywnej Żonkil Nadziei. Jej celem było wsparcie finansowe konińskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

 • Szczepidło: Najpierw warsztaty, później wystawa

  20.10.2020 09:30

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie jest koordynatorem projektu "Kultura w drodze". W jego ramach prowadzone są trzy warsztaty przygotowane przez lokalnych artystów i animatorów kultury. Fotografik Kasjan Farbisz prowadzi zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w Brzeźnie, Krzymowie i Szczepidle.

 • Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośredniych przez rachmistrzów

  19.10.2020 15:18

  Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym. Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne o gęstej mgle

  Gmina Krzymów, powiat koniński: 19.10.2020 14:01

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał ostrzeżenia meteorologiczne związane z możliwością wystąpienia gęstej mgły.

 • Dołącz do akcji medialno-edukacyjnej „Zapal znicz pamięci″

  19.10.2020 09:19

  W związku z planowaną 25 października 2020 r. akcją medialno-edukacyjną: „Zapal znicz pamięci" serdecznie zapraszamy do włączenia się w jej realizację. Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII.   W związku z przedsięwzięciem przygotowany został folder, a także kilkadziesiąt biogramów w wersji graficznej, które zostaną upowszechnione w miejscach związanych z danymi postaciami. Do akcji włączają się regionalne muzea oraz izby pamięci, jak również wiele instytucji oświatowych. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: zapalzniczpamieci@ipn.gov.pl

 • KRZYMÓW: Prośba do Mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy

  Gmina Krzymów: 15.10.2020 15:32

  W związku z coraz większą dzienną liczbą zakażeń koronawirusem, wójt Danuta Mazur zwraca się do Mieszkańców z prośbą o ograniczenie do minimum wizyt w Urzędzie Gminy Krzymów. Jak podkreśla, jest to wyraz troski o zdrowie interesantów, ale także pracowników urzędu. [+AUDIO]

 • Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

  Gmina Krzymów, powiat koniński: 13.10.2020 13:15

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał ostrzeżenia meteorologiczne związane z możliwością wystąpienia silnego wiatru.

 • Ostrzeżenie meteorologiczne o intensywnym deszczu

  Gmina Krzymów, powiat koniński: 13.10.2020 10:01

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał ostrzeżenia meteorologiczne związane z możliwością wystąpienia intensywnych opadów deszczu.

 • Uprawa maku i konopi włóknistych w 2021 roku

  12.10.2020 14:41

  W związku z rozpoczęciem prac nad Uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2021 r. jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane są do przedłożenia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, w terminie do dnia 5 listpoada 2020 r. informacji o planowanej uprawie w/w roślin na obszarze danej gminy. Wobec powyższego proszę zainteresowane podmioty o pisemne zgłaszanie do Urzędu Gminy Krzymów w terminie do dnia 30 października 2020 r. informacji o planowanych uprawach maku lub konopi włóknistych na terenie gminy Krzymów.

 • Krzymów: Gmina pod biało-czerwoną

  12.10.2020 13:39

  Gmina Krzymów ma szansę na zdobycie masztu i flagi sfinansowanych przez rząd. Do projektu muszą się jednak włączyć mieszkańcy gminy i oddać w nim swój głos. Dla naszej gminy wystarczy ich sto. Póki co, mamy pięćdziesiąt siedem.

 • Szczepidło: Utrwalić piękno natury

  12.10.2020 13:12

  Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie bierze udział w programie „Kultura w drodze” dofinansowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Dzięki temu w gminie Krzymów od października do grudnia będą realizowane trzy projekty.