Informacje


 • Krzymów: Mobilne obrady

  13.07.2019 13:05

  Objazdowe obrady wszystkich komisji Rady Gminy Krzymów zorganizował dwunastego lipca jej przeowdniczący - Leszek Staszak. W ich trakcie każdy radny mógł pokazać miejsca na swoim terenie wymagające pilnych inwestycji.

 • Brzeźno: Już można poćwiczyć na dworze

  11.07.2019 14:42

  Mają je Krzymów i Paprotnia. Dzisiaj Brzeźno dołączyło do miejscowości mających siłownie na powietrzu. Urządzenia do ćwiczeń stanęły dzięki Stowarzyszeniu Platan z Brzeźna, które na ten cel otrzymało dofinansowanie. Poćwiczyć można na placu za Orlikiem, między boiskiem do piłki plażowej a boksami przy stadionie. Powstało tam sześć podwójnych stanowisk. Przypomnijmy: dwudziestego szóstego czerwca stowarzyszenie Platan podpisało umowę z Lokalną Grupą Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia” na dofinansowanie siłowni pod chmurką. Wartość inwestycji wynosi trzydzieści tysięcy złotych. Dofinansowanie pokrywa całkowicie zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń na dworze. Wkładem członków Platana jest praca wolontaryjna przy utrzymaniu porządku i kontroli sprawności urządzeń.

 • Krzymów: Jedna szkoła (na razie) bez dyrektora

  09.07.2019 14:22

  Ośmego lipca w Krzymowie zostały przeprowadzone konkursy na dyrektorów trzech publicznych szkół podstawowych. W jednej z nich, póki co, fotel dyrektora zostaje pusty.  

 • Krzymów: Wspierają koleżankę

  09.07.2019 08:55

  Członkowie Klubu Seniora Magnolia w Krzymowie wspierają swoją koleżankę, która w ubiegłym roku została potrącona przez samochód i doznała poważnych obrażeń. Na początku lipca udało się zebrać pięćset złotych, seniorzy przekazali je koleżance. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację.

 • Informacja KRUS

  Gmina Krzymów: 08.07.2019 14:16

  "Nie daj się wkręcić" to hasło kampanii prewencyjnej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego inaugurowanej w 2019 roku, której celem jest wskazanie rolnikom zagrożeń wypadkowych związanych z użytkowaniem maszyn i urządzeń rolniczych, sposobów ich likwidowania, w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

 • Brzeźno: Poszli jak dzik w kukurydzę

  08.07.2019 11:15

  Ochotnicz Straż Pożarna w Brzeźnie po raz drugi z rzędu była gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Największy aplauz widzów zebrały Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa, a sensacją zawodów okazała się drużyna olbojów z Brzeźna, która notowała bardzo dobre czasy zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniach bojowych. - Poszli jak dzik w kukurydzę - mówił o nich Maciej Popielarz, spiker zawodów.

 • Otwarty konkurs ofert - wyniki

  Gmina Krzymów: 02.07.2019 09:24

  Wyniki otwartego konkursu ofert Wójt Gminy Krzymów informuje, że w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania wykonania zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży w 2019 roku dotacje otrzymał: 1. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Konin, ul. Harcerska 4, 62-510 Konin - dotacja w kwocie 11.200 zł Uzasadnienie wyboru ofert: Oferent spełnił wymogi określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego  i  o wolontariacie oraz w ogłoszonym otwartym konkursie ofert. Wójt Gminy /-/ Danuta Mazur

 • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

  01.07.2019 15:25

  W najbliższą niedzielę, 7 lipca zapraszamy do Brzeźna na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Szczegóły na plakacie. 

 • Brzeźno: Do serca przytul psa

  01.07.2019 09:21

  Czerwiec był bardzo dynamicznym miesiącem w Przytulisku dla Zwierząt w Brzeźnie. Trafiło do niego sześć psów, cztery zostały wyadoptowane, a jeden wrócił do właściciela.

 • Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

  Gmina Krzymów: 01.07.2019 08:00

  Informacja Wójta Gminy Krzymów dotycząca naboru na kandydatów na członków Komisji Konkursowej do opiniowania ofert składanych w otwartym konkursie ofert na wspieranie wykonania zadań publicznych w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży w 2019 roku. Informuję, że w ogłoszonym konkursie nie złożono żadnej oferty, w związku z powyższym postępowanie konkursowe zostało zakończone. Wójt Gminy /-/ Danuta Mazur  

 • Terminy składania wniosków

  Gmina Krzymów: 30.06.2019 09:47

  Od 1 lipca 2019r. można złożyć E-wniosek o świadczenie wychowawcze za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.Świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać wsparcie trzeba złożyć wniosek.

 

Wniosek złóż w gminie, w której mieszkasz.

Od 1 lipca możesz to zrobić w prosty sposób przez internet.

Dostępne są 3 kanały:

• strona empatia.mpips.gov.pl

• bankowość elektroniczna

• platforma PUE ZUS

 

Od 1 sierpnia wniosek możesz złożyć także osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. (wzór wniosku)

 

Aby otrzymać świadczenie na nowy okres świadczeniowy (z wyrównaniem od lipca) złóż wniosek w lipcu, sierpniu lub wrześniu. Jeśli wniosek złożysz po tym terminie, to świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca, w którym złożyłeś wniosek. Gmina ma maksymalnie 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku i wypłatę środków.

Uwaga: im szybciej złożysz wniosek, tym szybciej otrzymasz świadczenie (nawet w lipcu). Świadczenie otrzymasz w sposób dogodny dla siebie, czyli przelewem na konto lub gotówką.

 

W przypadku przebywania członka rodziny za granicą należy posiadać wypełniony formularz dla potrzeb ustalenia ustawodawstwa państwa właściwego do wypłaty świadczeń