Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Edukacja


Krzymów: Dziewczyny zdominowały grupę laureatów

30.03.2023 10:13


Uczestnicy gminnych eliminacji turnieju pożarniczego w Krzymowie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie była gospodarzem tegorocznych gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział jedenaścioro uczestników z sześciu szkół działających w naszej gminie.

Tylko Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głodnie nie miała swoich reprezentantów.

Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący szeroko rozumianego pożarnictwa.

- Wszystkie dziedziny ratownictwa, sprzętowe, mundurowe, działania, do jakich jesteśmy dysponowani. To jest naprawdę turniej bardzo trudny, tym bardziej my bardzo serdecznie dziękujemy za to, że chcecie się bawić z nami, chcecie pogłębiać swoją wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej i mam nadzieję, że przynajmniej kilkoro z was w przyszłości zasili szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzymów i tak naprawdę nas kiedyś zastąpicie – mówił Julian Tomicki, Prezes OSP w Krzymowie.

Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe uczniów klas I-IV i V-VIII. Oceniała ich komisja w składzie: Julian Tomicki, przewodniczący, Marta Król-Berczyńska, sekretarz, Jakub Spych i Rafał Tomicki, członkowie i to komisja przygotowała pytania, które znalazły się w testach. Po ich sprawdzeniu okazało się, że

w młodszej grupie pierwsze miejsce zajął Adam Bachman, drugie Róża Łaszcz, a trzecie Urszula Woźniak.

W grupie uczniów klas V-VIII pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Wróbel, drugie Julia Frątczak i trzecie Patryk Kośniowski.

Jak widać, w grupie laureatów znalazły się aż cztery dziewczyny i do nich szczególnie zwrócił się Julian Tomicki, mówiąc o ich ewentualnym wstąpieniu w przyszłości w szeregi straży.

- Dzisiaj dziewczyny jeżdżą do zdarzeń. U mnie w jednostce też są takie, zresztą praktycznie w każdej. Dziewczyny mają odpowiedni wiek, zdrowie, przeszkolenie pożarnicze i naprawdę bardzo fajnie sobie radzą podczas działań, może nie takich typowo fizycznych, ale w wielu zdarzeniach są naprawdę niezastąpione – mówił prezes krzymowskiej jednostki.

Bycie w szeregach straży, nawet na poziomie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, przynosi efekty, bowiem zwycięzca eliminacji gminnych turnieju w młodszej grupie wiekowej, należący do drużyny Tygrysów w Krzymowie Adam Bachman, nie miał większych problemów z rozwiązaniem testu i przyznał, że był on dla niego łatwy.

- Adam Bachman jest członkiem drużyny z Krzymowa. To na pewno mu troszeczkę pomogło, bo z tymi pytaniami mógł się spotkać podczas naszych zbiórek. Dlatego też pewnie troszkę wygrał. Na pewno mu to pomogło – mówi Julian Tomicki.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować gminę Krzymów na powiatowych eliminacjach turnieju, które zostały zaplanowane na piętnasty kwietnia w Wierzbinku.

Krzymów: Dziewczyny zdominowały grupę finalistów

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ