Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Informacje


Krzymów: Przyjedzie mammograf

07.02.2023 15:24


Plakat reklamujący badania mammograficzne w Krzymowie

Szóstego marca mieszkanki naszej gminy w wieku od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu dziewięciu lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Prowadząca badania firma LUX MED szczególnie zachęca panie urodzone w 1973 roku, które w tym roku po raz pierwszy będą mogły wykonać mammografię w programie. Przypominamy też, że do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1954 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED stanie w Krzymowie szóstego marca w godzinach od 8.30 do 11.00 przy urzędzie gminy (ul. Kościelna 2).

W ramach programu NFZ do badania uprawnione są panie od pięćdziesiątego do sześćdziesiątego dziewiątego roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry, córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie roku.

Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancji powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi LUX MED usprawnia kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspiesza ewentualne konieczne leczenie.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44, 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie www.mammo.pl

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ