Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Brzeźno/Brzezińskie Holendry: Przebudowa drogi. Za chwilę utrudnienia

06.02.2023 12:58


Ciężarówka i maszyna budowlana na drodze w Brzezińskich Holendrach

Dzisiaj rozpoczyna się modernizacja odcinka drogi powiatowej Brzezińskie Holendry – Brzeźno, ul. Krzymowska. W związku z pracami zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu kołowego. Obecnie drogowcy przygotowują plac robót. 

Kierowców prosimy o dostosowanie się do nowych znaków, które pojawią się wkrótce.

Łączna długość modernizowanego odcinka wyniesie około tysiąca siedmiuset dwudziestu jeden metrów. Docelowo wykonane zostaną: wzmocnienie konstrukcji oraz poszerzenie jezdni do szerokości sześciu metrów i wpusty drogowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami gminnymi oraz powstaną dwa perony w miejscu istniejących przystanków autobusowych. Przejścia dla pieszych zostaną oznakowane znakami aktywnymi. Zamontowany zostanie radarowy wyświetlacz prędkości.

Modernizacja jest realizowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość inwestycji wynosi osiem milionów sześćset dwadzieścia sześć tysięcy osiemset dwadzieścia dwa złote i dziewięćdziesiąt cztery grosze, a koszt dofinansowania to cztery miliony trzysta trzynaście tysięcy czterysta jedenaście złotych i czterdzieści siedem groszy. Zgodnie z umową, prace powinny zostać zakończone do trzydziestego września.

W związku z pracami, do pasażerów linii 71 zwrócił się z informacją Miejski Zakład Komunikacji w Koninie, który przekazuje, że od siódmego lutego zmieniona organizacja ruchu będzie mogła przekładać się na możliwe opóźnienia na tej linii. Utrudnienia mają potrwać około dwóch-trzech tygodni.

Kolejnym etapem będzie wprowadzenie objazdów na odcinku Brzeźno/Skrzyżowanie - Brzezińskie Holendry II.

O tych zmianach przewoźnik poinformuje w odrębnym komunikacie.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ