Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii


Brzeźno: Kreatywne ferie z profilaktyką

31.01.2023 15:28


Uczestniczka Ferii z GOK-iem ze zrobioną przez siebie maskotką

W Brzeźnie trwają Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury. W zaplanowanych dwóch turnusach weźmie udział sześćdziesięcioro dzieci.

Zajęcia mają formę przeplatanych zabawą warsztatów, na których powstawstają przedmioty użytkowe oraz spożywcze. Dodatkowo, dzisiaj w programie znalazły się także zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez strażnika gminnego, Marcina Michlickiego. Stało się tak, ponieważ turnus w pierwszym tygodniu ferii dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie. W trakcie zajęć profilaktycznych dzieci poznały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpiecznego korzystania z telefonu oraz wzięły udział w slalomie w alko i narkogoglach.

Zresztą warsztaty w całości mają charakter profilaktyki uzależnień behawioralnych. Dzięki nim dzieci kreatywnie spędzają czas bez kontaktu ze smartfonami i komputerami. A co najważniejsze, uczestnicy warsztatów zdobędą nowe umiejętności, a w ich domach pozostaną zrobione w czasie zajęć rzeczy.

Poza dzisiejszymi warsztatami profilaktycznymi, pozostałe punkty programu są takie same dla uczestników obu tur.

W pierwszym dniu dzieci robiły lampiony i zdobione mydełka, w drugim dniu były to warsztaty z szycia maskotek i tworzenia świec sojowych, trzeci dzień będzie ze wszech miar słodki, ponieważ powstaną w jego trakcie czekoladki w ozdobnych opakowaniach. W czwartym dniu warsztatów dzieci nauczą się string artu, czyli tworzenia obrazów poprzez oplątywanie kolorowymi nitkami wbitych w płótno gwoździków, a poprzez eksperymenty zabawią się w chemików. Piąty dzień to warsztaty pączkarskie, które zostaną zrealizowane w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borovo.

Brzeźno: Kreatywne ferie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ