Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Wszystkie talenty dla babć i dziadków

30.01.2023 09:18


Występy na Gminnym Dniu Babci i Dziadka

W serdecznej i pełnej artystycznych wrażeń atmosferze upłynął pierwszy Gminny Dzień Babci i Dziadka w Brzeźnie. Wydarzenie zorganizował dwudziestego siódmego stycznia Gminny Ośrodek Kultury.

Na program złożyły się występy wokalistek (piosenki o babciach i dziadkach), grup tanecznych i jednego instrumentalisty, uczestniczących w zajęciach artystycznych GOK-u. Ponadto wystąpili uczniowie szkół podstawowych z Brzeźna, Głodna, Krzymowa, Paprotni i Szczepidła.

Szkolne zespoły zaprezentowały humorystyczne scenki autorstwa Wiolety Koszal, Specjalistki do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Autorka opisywała w nich między innymi różnice między współczesnością a czasami młodości dzisiejszych dziadków. Czasami, których pokolenie wnuków często nie potrafi już zrozumieć. Pokazała też, że dziadkowie nierzadko rezygnują ze swoich przyjemności i wolnego czasu ( z czego często nie zdają sobie sprawy ich dzieci) po to, aby poświęcić je opiece nad wnukami.

Reakcje babć i dziadków ( śmiech i komentarze: „to prawda”) świadczyły o tym, że spostrzeżenia autorki były celne.

Po występach na scenę wkroczyły modelki i modele, aby zaprezentować modę z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, czyli czasów młodości ich dziadków. Przy okazji trzeba zaznaczyć, że również w scenografii pojawiły się elementy rodem z tamtego okresu. Przed sceną na kolorowym dywanie został zaaranżowany pokoik w stylu lat osiemdziesiątych (zasiedlony przez wokalistki) ze stolikiem pokrytym ażurową serwetką, starymi radiem i telefonem oraz fotelami.

Na finał organizatorzy przygotowali konkurs, w którym trzy babcie i trzech dziadków odpowiadało na pytania dotyczące muzyki, filmów i aktorów z czasów ich młodości. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami doskonale i w nagrodę otrzymali bilety do kina, ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki Dom Kultury Oskard w Koninie.

Imprezę poprowadził Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Całe wydarzenie upłynęło w ciepłej, lekkiej i pełnej wrażeń artystycznych atmosferze. Gminny Dzień Babci i Dziadka faktycznie zgromadził i na scenie, i na widowni mieszkańców niemal każdej części naszej gminy.

Po części oficjalnej na gości czekały słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.

Brzeźno: Wszystkie talenty dla babć i dziadków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ