Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Żychlin: To już szesnasty raz

16.01.2023 14:58


Zespół Merry Christmas

Samorządowcy z powiatu konińskiego i gminy Babiak w powiecie kolskim spotkali się w Żychlinie na szesnastym Samorządowym Kolędowaniu. Naszą gminę reprezentował zespół Merry Christmas, który wykonał kolędę „W żłobie leży”.

Gospodarzem tegorocznego kolędowania było Starostwo Powiatowe w Koninie, a odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Naszą gminę od 2015 roku reprezentuje zespół o zmiennym składzie, ale występujący pod stałą nazwą Merry Christmas. W tym roku instrumentalnie tworzyli go Klaudia Larus na altówce, Anna Grajek na wiolonczeli, Jacek Popielarz na gitarze i Krzysztof Kędziora na keyboardzie, natomiast wokalnie Danuta Mazur, Anna Tralewska, Aleksandra Mielcarek-Sobczak, Karolina Swacińska i Robert Banaszak, wspierani przez Jacka Popielarza i Krzysztofa Kędziorę. Zagrali i zaśpiewali kolędę „W żłobie leży”.

- Fajnie by było, jakby całe instrumentarium było słychać. Jakoś nie wiem, czy to wielość zespołów, które dzisiaj występowały spowodowała, że nie na każdym się skupiono. Krótko mówiąc, nasze koleżanki troszeczkę były niesłyszane na frontach, ale chyba inny charakter jest tej imprezy w rozumieniu takim, że nie do końca ta impreza ma charakter koncertowy, a bardziej integrujący środowisko samorządowe – mówi Krzysztof Kędziora.

Na zakończenie wójtowie i burmistrzowie otrzymali pamiątkowe pierniki z herbem swojej gminy oraz torby z upominkami i wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Pierwsze Samorządowe Kolędowanie miało miejsce dwudziestego ósmego stycznia 2007 roku w Sompolnie. Dla dwustuosobowej widowni tradycyjne polskie kolędy śpiewali pomysłodawca uroczystości, wówczas Przewodniczący Rady Miejskiej, obecnie burmistrz – Roman Bednarek, radny Andrzej Prętnicki oraz wójtowie gmin: Wierzbinek – Paweł Szczepankiewicz, Babiak – Wojciech Chojnowski oraz piastujący w tamtym czasie funkcję burmistrza Sompolna Tadeusz Słodkiewicz.

Gmina Krzymów dołączyła do kolędujących samorządów w 2015 roku.

Żychlin: To już szesnasty raz

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ