Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Kultura


Brzeźno: Kartki, szopki i stroik. Konkursy rozstrzygnięte

09.01.2023 10:10


Wręczanie nagród w kościele w Brzeźnie

Szóstego stycznia poznaliśmy laureatów i wyróżnionych w konkursach świątecznych ogłoszonych w grudniu przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Ich wyniki zostały ogłoszone w kościele w Brzeźnie po Mszy świętej o godzinie jedenastej trzydzieści.

Były to konkursy na „Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”, „Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową” i „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”.

Prace we wszystkich konkursach oceniała komisja w składzie: Katarzyna Gałczyńska – artysta plastyk, Lucyna Lenard- Woźniak- Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie i Wioleta Koszal- Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, koordynator konkursu.

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

Do konkursu na kartkę świąteczną zostało zgłoszonych osiemdziesiąt jeden prac.

Komisja oceniała je w następujących kategoriach wiekowych: Przedszkolaki, Klasy I-III Szkół Podstawowych, Klasy IV-VI Szkół Podstawowych i Klasy VII-VIII Szkół Podstawowych i po obejrzeniu wszystkich kartek postanowiła przyznać w kategorii Przedszkolaki pierwsze miejsce Stanisławowi Jacolikowi, z Oddziału Przedszkolnego przy szkole podstawowej w Brzeźnie, drugie miejsce Marcelowi Walczakowi z Oddziału Przedszkolnego przy szkole w Krzymowie i trzecie miejsce Oliwii Pirańskiej z Przedszkola nr 2 w Koninie. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał brat Oliwii, Nikodem Pirański, również z Przedszkola nr 2 w Koninie.

W kategorii Klas I-III komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Marcie Kowalskiej, drugie Dawidowi Różyckiemu, SP Paprotnia, a trzecie Hannie Kujawie. Wszyscy laureaci to uczniowie szkoły w Paprotni. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Nadia Walczak ze szkoły w Krzymowie i Katarzyna Kubiak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Głodnie.

W kategorii Klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Adrianna Grabińska ze szkoły w Szczepidle, drugie Milena Pawłowska ze szkoły w Brzeźnie i trzecie Katarzyna Augustyniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie.

Wyróżnienia otrzymali Aleksander Garwol ze szkoły w Brzeźnie, Krzysztof Wróbel ze szkoły w Szczepidle, Zofia Szkudelska ze szkoły w Brzeźnie i Bartosz Kurzewski ze szkoły w Borowie.

W kategorii Klas VII- VIII komisja przyznała dwa wyróżnienia. Otrzymali je Nadia Kubiak ze szkoły w Brzeźnie i Mateusz Borowski ze szkoły w Szczepidle.

Pozostali autorzy kartek Bożonarodzeniowych otrzymali dyplomy za udział.

NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Do tego konkursu zostało zgłoszonych dziesięć prac. Komisja po ich obejrzeniu postanowiła przyznać pierwsze miejsce Tomaszowi, Martynie i Teofilowi Fukowskim (mama i synowie) z Genowefy, drugie Filipowi Majdzie ze szkoły w Paprotni i trzecie Oddziałom Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Krzymowie.

Wyróżnienie otrzymał Leon Ciesielski z rodziną ze szkoły w Brzeźnie.

Pozostałym twórcom szopek zostały wręczone dyplomy za udział.

NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

Była to pierwsza edycja tego konkursu ( na kartkę i szopkę były ogłoszone po raz trzeci) i wpłynęła do niego jedna praca, która otrzymała nagrodę. Zgłosił ją Warsztat Terapii Zajęciowej w Paprotni.

Nagrody wręczali Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i ksiądz kanonik Andrzej Walczak, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie, który objął honorowy patronat nad konkursami.

- Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zgłosili swoje prace. Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom za wsparcie tych świątecznych rywalizacji, chociaż żadna to rywalizacja, skoro odbywa się w atmosferze świąt. Była to wielka przyjemność dla komisji oceniać tak piękne prace. Dziękujemy również księdzu proboszczowi kanonikowi Andrzejowi Walczakowi za przychylność, za wsparcie i honorowy patronat nad tymi konkursami – mówił Krzysztof Kędziora.

Organizatorzy informują te osoby, które szóstego stycznia nie mogły odebrać nagród, wyróżnień i dyplomów za udział, że można to zrobić w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie od poniedziałku do piątku w godzinach od ósmej do szesnastej.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ