Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl

Kultura


Brzeźno: Świąteczna atmosfera na warsztatach

12.12.2022 12:02


Dzieci lepiące pierogi na warsztatach świątecznych

Zdobienie pierników, lepienie pierogów i tworzenie świątecznego renifera wypełniło czas dzieciom, które zgłosiły się na warsztaty świąteczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Warsztaty odbywały się dziesiątego grudnia w restauracji Biesiadna w Brzeźnie i wzięło w nich udział dwadzieścioro czworo dzieci z gminy Krzymów. W planach była większa grupa, ale sześcioro uczestników nie dotarło na spotkanie z powodu przeziębień.

Warsztaty zostały podzielone na trzy części. W pierwszej dzieci zdobiły przygotowane wcześniej pierniki. Tej sztuki uczyła je Katarzyna Hryciuk. Na piernikach pojawiały się różne motywy, głównie bałwanki i dzwoneczki.

W drugiej części uczestnicy lepili pierogi pod czujnym okiem Zbigniewa Beinka. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować ciasto, wycinać pierogi i po ich ugotowaniu skosztować. Powstały przede wszystkim pierogi z serem, ale niektóre dzieci zdecydowały się na farsz z truskawek.

Trzecia część warsztatów, tym razem prowadzona przez Wioletę Koszal, pozwoliła dzieciom przygotować z papieru świąteczne renifery z lizakowym noskiem. Wcześniej uczestników odwiedził mikołaj z drobnym, słodkim poczęstunkiem, a restauracja Biesiadna uraczyła uczestników mini pizzami.

Dzieciom podobały się wszystkie części warsztatów.

Wydarzenie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie we współpracy z restauracją Biesiadna. Koordynatorką warsztatów była Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie, a partnerem przedszkole Mały Artysta z Konina.

 

Brzeźno: Świąteczna atmosfera na warsztatach

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ