Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Kultura


Brzeźno: Wygrały dobre, spontaniczne serca

05.12.2022 14:06


Tancerki i wokalistki z GOK-u na scenie

Dużo wrażeń artystycznych i estetycznych przyniósł Koncert Mikołajkowo-Charytatywny dla Marysi Adamczyk, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie. Najbardziej jednak cieszyła hojność, którą okazała publiczność, biorąc udział w licytacjach.

A publiczność była spora, mimo tego, że w czasie koncertu, na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze Polacy rozgrywali mecz 1/8 finału z Francją (przegraliśmy go 1:3).

Koncert prowadzili wójt Danuta Mazur i Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Do meczu odniosła się wójt.

- Jest nam ogromnie miło, że wygraliśmy walkę o mecz. Że wygrały państwa dobre, spontaniczne serca, bo myślą przewodnią dzisiejszego koncertu jest pomoc dziewczynce z gminy Krzymów. Jest to trzyletnia Marysia Adamczyk. Bardzo dziękuję w imieniu rodziny za to, że państwo swoją szlachetnością, swoją osobowością, zaszczyciliście dzisiaj nas tutaj właśnie na tym koncercie – mówiła Danuta Mazur.

Wydarzenie otworzyła Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, prezentując kilka kolęd. Później na przemian prowadzone były licytacje i występy podopiecznych GOK-u: grup tanecznych, wokalistów oraz instrumentalistów.

Dzięki wsparciu wielu firm z gminy Krzymów i spoza niej, na licytacje udało się pozyskać wiele atrakcyjnych rzeczy. Od książeczek i książek, zabawek przez vouchery po biżuterię. Chętnych do licytowania nie brakowało. Ponadto członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy szkole w Brzeźnie sprzedawali pierniczki upieczone przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Każdy z nich miał swój numer, do którego był przypisany upominek. Dodatkowo Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepidła przekazało trzysta złotych na rzecz Marysi.

Jej rodziców nie było na koncercie, ale powód był ważny.

- Marysia jest na turnusie rehabilitacyjnym. Na razie jest po operacji jednego bioderka. Było ciężko, ale jest coraz lepiej. Mamy nadzieję, że pieniądze, które uda nam się tutaj dzisiaj zebrać, pomogą w znaczny sposób Marysi – mówi Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, pomysłodawczyni koncertu, autorka chwalonej przez wszystkich jego scenografii i współprowadząca licytacje.

Ci, którzy zostali do końca koncertu, usłyszeli na finał piosenkę „Szczęśliwych dni”, która była jednocześnie życzeniami dla nich i Marysi oraz jej rodziców.

Z licytacji i puszek udało się pozyskać siedem tysięcy sześćset dziewięćdziesiąt cztery złote plus trzysta złotych od Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepidle, zatem całkowite wsparcie dla Marysi z koncertu wynosi siedem tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt cztery złote.

Brzeźno: Wygrały dobre spontaniczne serca

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ