Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Sport i rekreacja


Brzeźno: Nie tylko dla młodych strażaków

22.11.2022 12:10


Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa

Dziecięce Drużyny Pożarnicze działające przy jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzeźnie i Krzymowie spotkają się trzeciego grudnia na „Mikołajkowym turnieju pożarniczym”.

Podobna impreza w letnim wydaniu została zorganizowana osiemnastego czerwca w Głodnie i była pierwszym tego typu wydarzeniem w powiecie konińskim. Spotkały się wówczas dziecięce drużyny z jednostek w Brzeźnie i Krzymowie. Tym razem będzie trochę inaczej, ponieważ do mikołajkowego turnieju zostały też zaproszone dzieci ze szkół podstawowych w Paprotni, Głodnie, Smólniku i Borowie. Przy okazji trzeba dodać, że w drużynach przy jednostce w Brzeźnie udzielają się uczniowie nie tylko miejscowej szkoły, ale też Szkoły Podstawowej w Szczepidle.

Zaproszenie uczestników niedziałających w Dziecięcych Drużynach Pożarniczych nie jest przypadkowe. Ma promować takie drużyny i zachęcać do ich zakładania tam, gdzie jeszcze ich nie ma.

- Tym razem chcieliśmy troszeczkę to rozszerzyć. Tam nie ma drużyn pożarniczych w tych szkołach. Chcieliśmy, żeby do tych jednostek jak OSP Głodno, Kałek i Paprotnia takie drużyny powstały – mówi Paweł Broskowski, Przewodniczący Komisji do spraw Młodzieży przy Zarządzie Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krzymowie.

Na turniej złożą się strażackie biegi z przeszkodami i konkurencje sportowe. Wszystkie dzieci będą mogły liczyć na małe upominki w postaci słodyczy i pizzę w ramach poczęstunku.

„Mikołajkowy turniej pożarniczy” zostanie rozegrany trzeciego grudnia w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Brzeźnie. Początek o godzinie jedenastej.

Brzeźno: Nie tylko dla młodych strażaków

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ