Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Sport i rekreacja


Boguszyce: Podium dla Brzeźna

21.11.2022 12:23


Drużyna z Brzeźna z pucharem

Jedenaście drużyn z siedmiu gmin należących do Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia” wzięło udział w zorganizowanym przez tę organizację „Dniu sportu w Wielkopolsce wschodniej”. Gminę Krzymów reprezentowały zespoły ze szkół podstawowych w Brzeźnie i Krzymowie.

Była to dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia. „Dzień sportu w Wielkopolsce wschodniej” jest imprezą rotacyjną. W tym roku odbyła się dziewiętnastego listopada w hali sportowej w Boguszycach, w gminie Wierzbinek.

W wydarzeniu wzięło udział jedenaście drużyn, w każdej minimum dziesięcioro zawodników. Swoje reprezentacje wystawiły wszystkie gminy należące do Wielkopolski Wschodniej. Są to gminy Krzymów, Kramsk, Miasto i Gmina Sompolno, gminy Wierzbinek, Babiak, Koło i Osiek Mały. Naszą gminę reprezentowały drużyny ze szkół podstawowych w Brzeźnie i Krzymowie. Młodzież rywalizowała w konkurencjach, które miały rozwijać ich motorykę.

- To są zarówno konkurencje biegowe, to są konkurencje może siłowe w jakimś mniejszym zakresie, kombinowane. Są to konkurencje bardzo pomieszane. Nie są to gry zespołowe. To nie chodzi o to, żeby w jakiś sposób walczyli ze sobą. Ma to być przede wszystkim rozwój, ma być zintegrowanie młodzieży, ma być zintegrowanie z samymi sobą, jako grupą, jako młodzież w danej szkole. Bo to nie jest klasa, to są dzieci z całej szkoły i reprezentują często różny przekrój wiekowy, różne klasy. Tak że mają oni bardzo fajne pole do tego, żeby rozwinąć się, pokazać się z każdej możliwej strony. Jeżeli ktoś jest mocniejszy w sile, pokaże się w konkurencji siłowej; jeśli ktoś jest bardziej zwinny, będzie bardziej w konkurencji wymagającej de facto szybkości i zwinności – mówi Jarosław Felczyński, Prezes LGD „Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia”.

Na wszystkich czekały nagrody i upominki. Każda drużyna dostała puchar, dyplom uczestnictwa i pakiet upominków oraz piłki. Ponadto laureaci dostali bony do wykorzystania w sklepach sportowych na zakup potrzebnego im sprzętu. Za trzecie miejsce wartość bonu wynosiła siedemset złotych, za drugie tysiąc, a za pierwsze tysiąc trzysta złotych. W sumie na nagrody i upominki stowarzyszenie przeznaczyło trzy tysiące złotych. Ale uczestnicy mogli też liczyć na poczęstunek, napoje i opiekę lekarską.

Po podliczeniu punktów okazało się, że wśród drużyn tuż za podium znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. Trzecie miejsce ex æquo zajęła drużyna ze szkoły w Brzeźnie wraz z zespołem z Wysokiego. Drugie miejsce zajęła szkoła z Brdowa, a zwycięzcą jubileuszowego „Dnia sportu w Wielkopolsce wschodniej” została szkoła podstawowa z Sadlna.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lokalną Grupę Działania w ramach realizacji działań z wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na obszarze Wielkopolski wschodniej.

Celem imprezy była aktywizacja sportowa i integracja młodzieży, ale też mieszkańców, którzy przyszli oglądać jej przebieg.

Boguszyce: Podium dla Brzeźna

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ