Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Sprzedali znicze, kupili mundury

14.11.2022 11:51


Harcerze sprzedający znicze

Ponad cztery tysiące złotych zarobili krzymowscy harcerze na tegorocznej Akcji Znicz. Pieniądze pozwoliły kupić mundury dla harcerzy i zuchów.

Akcja polegająca na sprzedaży zniczy, wkładów do nich i kwiatów była prowadzona od dwudziestego dziewiątego października do pierwszego listopada przy cmentarzach w Krzymowie, Wyszynie, Kunach i Koninie.

Akcja prowadzona przez harcerzy ma nie tylko ekonomiczny charakter. To także spotkania z ludźmi, którzy od lat zaopatrują się w znicze właśnie u nich.

- Wspomnę o pewnym panu, który co roku, też mogę powiedzieć, że jest to jakaś tradycja, śmieję się, że jest to „pan z wąsem”, bo żadnych imion, nazwisk nigdy nie wymienialiśmy. Przychodzi i kupuje zapas zniczy, który on potrzebuje i zawsze zostawia paczkę zniczy dla harcerzy. I harcerze mają zadanie je zapalić na opuszczonych grobach na naszym cmentarzu ale także na byłych księży naszej parafii. Tak że harcerze mają wyzwanie, co roku przybywają nowi harcerze, tak że nie każdy też o tym wie i jest to świetny przykład, żeby mogli poszerzyć swoją wiedzę w praktyce – mówi Kamila Oblizajek, Drużynowa 25. Drużyny Harcerskiej Włóczykije w Krzymowie.

Do harcerzy i zuchów trafiły już mundury z tegorocznej Akcji Znicz. Kosztowały ponad cztery i pół tysiąca złotych. Potrzeby są duże, bo od ubiegłego roku w Krzymowie działa nie tylko drużyna harcerska, ale też i gromada zuchowa. Kamila Oblizajek ma nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się kupić dla harcerzy koszulki z logiem drużyny. Tym bardziej, że planowane są kolejne akcje.

- Mamy pomysł, który narodził się już w tamtym roku. Była to Akcja Bombka. W tym roku też słyszałam, że moje kreatywne przyboczne myślą o Akcji Pisanka na Wielkanoc. W tamtym roku także sprzedawaliśmy flagi. W tym roku ze względu na Akcję Znicz nie zorganizowaliśmy się tak szybko, żeby tę akcję powtórzyć, ale już mamy plan, aby przeprowadzić ją pod koniec kwietnia – mówi Kamila Oblizajek.

Drużynowa dziękuje za pomoc w organizacji Akcji Znicz rodzicom zuchów i harcerzy. Szczególnie za użyczenie busa, który ułatwił prowadzenie działań.

Krzymów: Sprzedali znicze kupili mundury

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ