Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |     Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |    

Informacje


Krzymów: Maszt czeka na oficjalne przekazanie

09.11.2022 15:44


Maszt flagowy w Krzymowie

Został postawiony w Krzymowie już w końcówce czerwca, ale oficjalnie będzie przekazany 11 listopada. To maszt flagowy, który został sfinansowany z programu „Pod biało-czerwoną”.

Maszt stoi przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie od strony ulicy Głównej.

Wiosną do urzędu gminy wpłynęła informacja o tym, że jest możliwość pozyskania pieniędzy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na ten cel.

- Zrobiliśmy rozeznanie rynku. Okazało się, że możemy taki maszt postawić. Tam były wyznaczone na początku inne terminy, ale docelowo został złożony wniosek do wojewody wielkopolskiego z prośbą o dofinansowanie takiego masztu. Wnioskowaliśmy o kwotę sześciu tysięcy złotych brutto. Na podstawie naszego wniosku została nam przydzielona kwota. Podpisaliśmy umowę o udzielenie dotacji celowej, było to zrobione trzynastego czerwca, następnie dość szybko udało się złożyć zamówienie. Mając wcześniej rozeznanie rynku, wiedzieliśmy, kto takie maszty produkuje, dlatego też już piętnastego czerwca złożyliśmy zamówienie do firmy, która wykonuje maszty flagowe i pod koniec czerwca taki maszt faktycznie fizycznie stanął przy remizie OSP w Krzymowie – mówi Jacek Popielarz, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Komunalnych Urzędu Gminy w Krzymowie.

Wybór miejsca nie był przypadkowy.

- To miejsce jest reprezentacyjne. Uważamy, że jest to jakby centrum miejscowości Krzymów. Krzymów, jak wiadomo, jest stolicą czy centralnym miejscem gminy, więc przy każdej uroczystości, która się odbywa w Krzymowie, taki maszt flagowy na pewno jest potrzebny. Obok jest też figura św. Floriana, która jest umiejscowiona na ścianie remizy, więc myślę, że celowe jest postawienie tego masztu flagowego właśnie w tym miejscu – mówi Jacek Popielarz.

Całkowity koszt masztu z flagą i okolicznościową tabliczką wyniósł pięć tysięcy siedemset sześćdziesiąt osiem złotych i siedemdziesiąt groszy brutto.

Maszt zostanie oficjalnie przekazany do użytkowania podczas gminnych uroczystości z okazji sto czwartej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek tego wydarzenia jest zaplanowany na 11 listopada, na godzinę dziesiątą trzydzieści. Wtedy na dziedzińcu gminy zostanie przeprowadzona zbiórka uczestników uroczystości. Później, po przemarszu pod maszt, zostanie na niego wciągnięta flaga Polski i odegrany „Mazurek Dąbrowskiego”. Szczegółowy program obchodów można znaleźć na stronie www.krzymow.pl.

Krzymów: Maszt czeka na oficjalne przekazanie

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ