Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Depaula: Nowa droga już oddana

08.11.2022 13:36


Fragment nowej drogi w Depauli

Zakończyła się budowa drogi w Depauli łącząca tę miejscowość z drogą powiatową Brzeźno-Wyszyna. Protokoły zamykające prace zostały podpisane ósmego października w Urzędzie Gminy w Krzymowie.

Zbudowana droga ma osiemset osiem metrów długości o powierzchni trzech tysięcy dwustu pięćdziesięciu dziewięciu i pół metra kwadratowego.

- Droga została wykonana w nawierzchni bitumicznej i warstwa ścieralna wynosiła pięć centymetrów grubości. Podbudowa z tłucznia kamiennego piętnaście centymetrów. Roboty nawierzchniowe zostały poprzedzone wykonaniem robót ziemnych, to jest koryta ziemnego, a po zakończeniu wykonywania prac nawierzchniowych, wykonano obustronne pobocza o szerokości siedemdziesięciu pięciu centymetrów – mówi Paweł Kubiak, inspektor nadzoru tej budowy z ramienia Urzędu Gminy w Krzymowie.

Droga ma szerokość czterech metrów. Nie ma przy niej rowów odwadniających, ponieważ szerokość pasa należąca do gminy nie pozwalała na wykonanie robót odwodnieniowych. Zostały postawione znaki drogowe, między innymi informujące o ograniczeniu prędkości na tym odcinku do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę.

Koszt budowy tej drogi wyniósł czterysta trzydzieści tysięcy dwieście osiem złotych i osiemdziesiąt groszy.

- Z tego dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych przy udziale dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego wyniosło dwieście szesnaście tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych – dodaje Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów.

 

Depaula: Nowa droga już oddana

Plik pochodzi z serwisu Ale!Radio

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ