Zmień kontrast i rozmiar czcionkiUdogodnienia dla dostępnosci strony
Kontrastzmień kontrast
Powiększ czcionkępowiększ tekst
Zmniejsz czcionkępomniejsz tekst
  • | Tel. sekretariat: (63) 241-37-61 | Tel. centrala: (63) 241-32-80
  • | krzymow@op.pl
Ogłoszenie o naborze na członków kandydatów do opiniowania ofert      |     GMINA KRZYMÓW SOLIDARNA Z UKRAINĄ! | ważne informacje nt. pomocy organizowanej na terenie gminy Krzymów      |    

Informacje


Krzymów: Modernizacja Kwiatowej i bezpieczne przejście

27.10.2022 10:59


Danuta Mazur z promesą na budowę przejścia dla pieszych

Rozstrzygnięty został przetarg na modernizację fragmentu ulicy Kwiatowej w Brzeźnie. Gmina otrzymała też dofinansowanie na budowę nowoczesnego i bezpiecznego przejścia dla pieszych na tej ulicy przy szkole podstawowej.

Poinformowała o tym wójt Danuta Mazur na pięćdziesiątej dziewiątej sesji Rady Gminy Krzymów.

Odcinek Kwiatowej, który ma zostać zmodernizowany ma długość trzystu osiemdziesięciu metrów. Jest to mocno nadwyrężony fragment od wjazdu do szkoły aż po skrzyżowanie ulic Podgórcze z Leśną. Koszt prac wyniesie czterysta dwadzieścia jeden tysięcy sto osiemdziesiąt siedem złotych i sześćdziesiąt siedem groszy.

Dodatkowo na Kwiatowej przy szkole powstanie bezpieczne przejście dla pieszych.

- Udało się podpisać umowę z rządowego programu „Razem Bezpieczniej” na kwotę siedemdziesięciu czterech tysięcy stu dwudziestu złotych. (…) Przy okazji, myślę, remontu (ulicy Kwiatowej przyp, red.) do końca roku uda się na takim wyniesieniu zrobić bezpieczne przejście, które będzie oświetlone i będą prowadziły chodniki, choć krótkie, ale żeby to przejście było jeszcze bardziej widoczne i bezpieczne. W tej chwili przygotowujemy dokumentację. Wiemy, że nasza droga ma być skończona do piętnastego grudnia tego roku. Chcielibyśmy, żeby również w tym czasie, już na tej nowej nakładce, było to bezpieczne przejście – mówi Danuta Mazur.

Niestety, póki co nie ma dobrych informacji w sprawie przebudowy drogi Krzymów-Genowefa. Na to zadanie gmina otrzymała blisko siedem i pół miliona dofinansowania. Po drugim przetargu okazało się, że do budowy trzeba by dołożyć ponad dwa miliony, na co budżetu gminy nie stać, więc przetarg został unieważniony. Ale to nie znaczy, że gmina wycofuje się z tego zadania.

- Jestem po rozmowach z osobą, która przygotowywała dla nas program funkcjonalno-użytkowy dla tej drogi. Po prostu będziemy zmieniać zakres, żeby wycena kolejnego przetargu, który chcemy ogłosić za dwa tygodnie była tańsza i liczymy na to, że wykonawca się znajdzie i będziemy robić wszystko, żeby to zadanie było zrealizowane na miarę naszych możliwości – mówiła Danuta Mazur.

<<< Powrót do poprzedniej strony

ˆ